موج
کدخبر : ۳۴۴۴۹۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-344492

رمضانعلی سبحانی‌فر در گفتگو با خبرگزاری موج مطرح کرد؛

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: ترافیک مرسولات در مناطق محتلف کشور از طریق بازار الکترونیک پست باید توسعه یابد تا ارسال محصولات بومی و صنایع دستی تولیدکننده‌ها هم تسهیل شود.

رئیس هیئت مدیره  شرکت ملی پست در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج با اشاره به اینکه در حال حاضر دنیا به سمت فناوری رفته و باید متناسب با آن در تمام بخش ها تغییرات ایجاد کرد، گفت: در حال حاضر پست باید از طریق مکانیزه کردن فرایندها برای افزایش شمار مرسولات پستی، بهبود سیستم شبکه مجازی و الکترونیک پست و همچنین تکمیل پروژه جی‌نف بازارهای جدید را شناسایی و بخش بندی کند تا فرصت‌های جدید خدمت‌رسانی به شهروندان فراهم شود و اگر تحقق یابد می تواند در شبکه پستی رونق ایجاد کند.

رمضانعلی سبحانی‌فر با بیان اینکه با شناسایی بازارهای جدید می توان سرانه مرسولات را افزایش داد، افزود: با توجه به اینکه سرانه مرسولات به ازاء جمعیت درسنجه های ارزیابی مغفول مانده باید میزان درآمد و ترافیک مرسولات پستی افزایش یابد. به همین دلیل برنامه هاب پستی در چند منطقه از جمله منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام، استان البرز ایجاد کنیم.

مدیر عامل شرکت ملی پست ایران با تاکید بر اینکه ایجاد چند هاب پستی جدید در فرایند ارسال مرسولات پستی و ارائه خدمات تسهیل ایجاد می کند، اظهار کرد: برای دستیابی به این هدف در حال حاضر مطالعات گسترده ای برای ایجاد هاب های پستی در حال انجام است تا در گام نخست شبکه پستی کشور رونق بیشتری بگیرد، در واقع با راه اندازی هاب و انتقال مرکز تجزیه و مبادلات از طریق بارانداز هوایی خدمات را تسهیل می کند، همچنین با ایجاد سوله و راه‌اندازی سیستم مکانیزاسیون باعث سبک شدن بار ترافیک مرسولات از تجزیه و مبادلات تهران می شود.

سبحانی فر با بیان اینکه پروژه GNAF به عنوان پروژه ای ملی عاملی برای رفع بسیاری از مشکلات زیرساختی در زمینه اطلاعات مکانی و جغرافیایی است، اظهار کرد: رویکرد شرکت ملی پست ارائه خدمات الکترونیک است که با تصویب طرح سکوی تجارت الکترونیک، مسیر توسعه توسعه تجارت الکترونیک هم تسهیل می شود.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر اینکه شرکت ملی پست دارای ظرفیت و امکانات فراوانی برای ایفای نقش موثر در توسعه ملی است، گفت: در حال حاضر بسیاری از خدمات از طریق تعامل و همکاری دستگاه ها تسهیل می شود و می تواند بسیاری از مسائل کشور حل کند. از این رو کارگروه های مشترکی با نهادهای دیگر در حوزه سیستم تبادلات تشکیل داده ایم که بتوانیم همکاری ها در بخش مبادلات را توسعه داده و زمینه ایجاد خدمات نوین و ارزشمند به مردم را فراهم کنیم.

مدیر عامل شرکت ملی پست ایران با تاکید بر اینکه راه‌اندازی سیستم‌های مکانیزه و هوشمند سازی پست در شرایط کنونی ضرورتی اجنتاب ناپذیر است، گفت: در شرایط کنونی اولویتی ما تسهیل در ارائه خدمت به مشتریان  و افزایش رضایتمندی آنهاست، به همین دلیل برنامه ما این است که ترافیک مرسولات از طریق بازار الکترونیک پست را توسعه دهیم، چراکه پست های منطقه ای ظرفیت بالایی دارند که نباید مغفول بمانند، از این رو گسترش سطح تعاملات با شهرستان های مختلف در دستور کار قرار دارد تا ارسال محصولات بومی و صنایع دستی تولیدکننده‌ها هم تسهیل شود، زیرا فلسفه وجودی پست خدمت رسانی با کیفیت به مردم است به همین دلیل باید با نگرش شبکه‌ای و نگاه اقتصادی شبکه پستی را به جایگاه واقعی آن برسد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، راه‌اندازی سیستم‌های مکانیزه و هوشمند سازی پست یک ضرورت است که باید با توسعه ای سراسری ادارات پست کشور از طریق استفاده بهینه از فضاهای موجود محقق شود و در این مسیر بهبود سیستم شبکه مجازی و تکمیل پروژه جی‌نف از جمله برنامه های است که می تواند به تحقق اهداف کمک کنند. در همین راستا شرکت پست شناسایی بازارهای جدید، بخش بندی بازارها را در دستور کار قرار داده است، زیرا در سال های گذشته ترافیک پست به نسبت ارتقای شبکه های مجازی توسعه نیافته بود و تا حدودی نسبت به فناوری های روز عقب مانده بود و در شرایط کنونی این برنامه ها کمک می کند تا شبکه پستی کشور همگام با سایر بخش های فناورانه توسعه یابد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها