موج
کدخبر : ۳۴۱۰۸۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-341087

سازمان امور مالیاتی به مودیان مالیاتی هشدار داد: مودیان پیش از انجام امور مالیاتی حتماً به آدرس اینترنتی اعلام شده دقت نمایند تا مورد سوءاستفاده کلاهبرداران قرار نگیرند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از سازمان امور مالیاتی دفتر مرکزی حراست سازمان امور مالیاتی کشور با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد: مودیان مالیاتی در نظر داشته باشند که کلیه خدمات الکترونیکی سازمان امور مالیاتی کشور فقط از طریق سامانه عملیات الکترونیکی مالیاتی به آدرس www.tax.gov.ir انجام می‌ گیرد و هرگونه واریز مالیات باید با استفاده از دستگاه‌ های کارتخوان بانکی مستقر در ادارات مالیاتی، درگاه‌های الکترونیکی اینترنتی یا مراجعه به شعب بانک‌ های اعلام شده، به حساب ‌های خزانه‌ای ادارات کل امور مالیاتی انجام گیرد.

در این اطلاعیه آمده است: متأسفانه مشاهده شده است بعضی از شرکت ‌های خصوصی در ارائه مانده بدهی مالیاتی و یا اطلاعات مالیاتی مودیان اقدام به انتشار آگهی و اخذ مبالغی می‌نمایند در حالی که کلیه خدمات الکترونیکی مالیاتی کاملاً به صورت رایگان و از طریق سامانه مذکور انجام می‌شود.

بنابراین مودیان پیش از انجام امور مالیاتی حتماً به آدرس اینترنتی اعلام شده دقت نمایند تا مورد سوءاستفاده کلاهبرداران قرار نگیرند، ضمناً توجه داشته باشند که کلیه امور مالیاتی از جمله اعلام مانده بدهی در سایت مذکور به صورت کاملاً رایگان ارائه می‌شود.

بر اساس این اطلاعیه، سازمان امور مالیاتی کشور هیچ گونه پیامک، نامه، نمابر یا رایانامه، متضمن درخواست اطلاعات شخصی حساب‌های بانکی (از قبیل شماره حساب یا شماره کارت، تاریخ انقضا و رمز دوم کارت بانکی) به مودیان ارسال نکرده و اصولاً تقاضای چنین اطلاعات محرمانه مالی، حاکی از اقدام به کلاهبرداری است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها