موج
کدخبر : ۳۳۸۲۳۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-338236

مهدی نعمتی:

عضو ستاد آزادسازی سهام عدالت گفت: ۳۰ شرکت سرمایه گذاری استانی سهام عدالت تا شهریور تشکیل می شود.

به گزارش خبرگزاری موج، مهدی نعمتی عضو ستاد آزادسازی سهام عدالت از تشکیل ۳۰ شرکت سرمایه گذاری استانی سهام عدالت در کشور خبر داد و گفت: افرادی که در استان‌ها حضور دارند به عنوان سهام دار این شرکت‌ها انتخاب می‌شوند.

وی اظهارداشت: مشمولانی که روش سهامداری به روش غیر مستقیم را انتخاب کرده اند پس از انجام فرآیند آزاد سازی می توانند سهام خود را یکجا بفروشند یا همچنان سهام خود را حفظ کنند.

عضو ستاد آزادسازی سهام عدالت گفت: نماد شرکت‌های سرمایه گذاری استانی حداکثر تا شهریور ماه سال جاری در بورس تهران باز و قیمت گذاری می‌شود.

وی افزود: پس از آن سهامداران می‌توانند قیمت هر سهم شرکت سرمایه گذاری استانی، ارزش روز و جمع کل دارایی‌های خود را ملاحظه و در نهایت نسبت به معامله سهام اقدام کنند.

نعمتی اظهارداشت: بطورکلی 49 میلیون نفر ایرانی از سال 1384 دارنده سهام عدالت هستند.

وی گفت: در فرآیند اولیه 18 میلیون و 800 هزار نفر روش سهامداری مستقیم و بیش از 30 میلیون نفر از هموطنان روش سهامداری غیر مستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب کرده اند.

عضو ستاد آزادسازی سهام عدالت افزود: در جلسه اخیر شورایعالی بورس در مورد این 30 میلیون نفر سهامدار تصمیم گیری های خوبی انجام شده است.

وی اظهارداشت: قرار است سهام شرکت‌های سرمایه پذیر سهام عدالت هرچه سریعتربه شرکت‌های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت منتقل تا فرآینده آزاد سازی سهام عدالت این شرکت‌ها هم انجام شود.

نعمتی در ادامه یادآورشد: فرآیند آزاد سازی سهام این شرکت‌ها نیز حداکثر تا شهریور ماه سال جاری جنبه عملیاتی به خود می‌گیرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها