موج
کدخبر : ۳۳۷۸۴۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-337847

پارسا:

رئیس سازمان امور مالیاتی کشور گفت: باید نرخ جریمه در نظام مالیاتی موثر باشد تا نقش بازدارنده ای داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری موج، امیدعلی پارسا رئیس سازمان امور مالیاتی کشور به عنوان نماینده دولت ضمن اعلام موافقت با طرح اصلاح قانون اخذ مالیات از خانه های خالی، اظهار کرد: این طرح در راستای هوشمندسازی نظام مالیاتی است. با قانون فعلی نمی‌توان تاثیرگذاری را شاهد بود؛ زیرا نرخ و جریمه انتخاب شده برای اخذ مالیات از خانه‌ های خالی پایین بوده و موثر نیست. در نظام مالیاتی باید نرخ جریمه موثر باشد تا نقش بازدارنده ای داشته باشد.

وی در ادامه اظهار کرد: هدف از طرح مذکور افزایش درآمدهای دولت نیست چراکه کل درآمدهای مالاتی کشور تامین کننده نصف حقوق کارمندان و بازنشستگان لشکری و کشوری نیز نمی شود، اما با ضمانت اجرایی گذاشته شده به بحث هوشمندسازی نظام مالیاتی ورود خواهیم کرد البته ابهاماتی در ماده واحده وجود دارد که با اصلاح آن ها هدف حل مسئله خانه های خالی تحقق پیدا می کند.

رئیس سازمان امور مالیاتی یادآور شد: لایحه جامع نظام مالیاتی در مجلس و دولت در دست بررسی است که به موجب آن شاهد ساماندهی در حوزه مالیات‌ها و معافیت های نامناسب تحقق پیدا می کند اما در این طرح جریمه بازدارنده است و به بهبود مدیریت کشور کمک می کند.

وی در ادامه تاکید: از سوی دیگر حاکمیت باید بداند کی کجا هست. هر فردی باید یک آدرس قانونی ثبت شده داشته باشد و محل زندگی او مشخص باشد. ما باید بدانیم که کی کجا هست. این طرح یک گام اساسی در شفافیت اطلاعات محسوب می شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها