موج
کدخبر : ۳۳۶۲۷۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-336272

عضو هیات مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت در گفتگو با خبرگزاری موج؛

آرمان خالقی گفت: روند تصمیم گیری برای بخش صنعت و معدن به صورت تحمیلی است و در واقع فعالان اقتصادی نسبت به منشا این تصمیم ها شناختی ندارند و از طرف دیگر به صورت کوتاه مدت اجرا می شود.

عضو هیات مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج با اشاره به اینکه اقتصاد کشور در بلند مدت روندی بلاتکلیف داشته باشد، گفت: در شرایط کنونی عواملی باعث بروز مشکلاتی در مسیر حرکت بخش صنعت و معدن به سمت رشد شده است. نخست اینکه روند تصمیم گیری برای بخش صنعت و معدن به صورت تحمیلی است و در واقع فعالان اقتصادی نسبت به منشا این تصمیم ها شناختی ندارند و از طرف دیگر قوانین، دستورالعمل، آیین نامه و ... به صورت کوتاه مدت اجرا می شود و هرچقدر این تصمیم ها هم به سطوح پایین تر مدیریت می رسد در زمان بسیار کوتاه مدت تری تغییر می کند و باعث می شود وضعیت سرمایه گذاری در این بخش به چالش کشید شود.

آرمان خالقی با بیان اینکه مشکل عمده دیگر بخش صنعت و معدن نبود سرمایه در گردش است که ناشی از تورم فزاینده است، افزود: در شرایط کنونی تامین تسهیلات فقط از طریق بانک ها جوابگو نیست و دستگاه های حاکمیتی باید چاره ای برای رفع محدودیت تامین سرمایه بی اندیشند.

او با تاکید بر اینکه باید موانع کسب و کار رصد و محدودیت ها در فعالیت های اقتصادی از پیش پای سرمایه گذاران برداشته شود، اظهار کرد: در شرایط کنونی اراده ای در مسئولان برای رفع مشکلات وجود ندارد و تا زمانی که سیاست های در راستای تقویت اقتصاد مولد نباشد رشد اقتصاد و توسعه نیز رخ نخواهد داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، در حال حاضر تامین نیازهای داخلی کشور وابسته به رونق بخش تولید است، اما در شرایط کنونی چشم انداز روشنی برای این بخش وجود ندارد، برخی فعالان اقتصادی معتقدند دلیل ضعف تولید است که روند تصمیم گیری برای بخش صنعت و معدن به صورت تحمیلی است و فعالان اقتصادی نسبت به منشا این تصمیم ها شناختی ندارند و از طرف دیگر هرچقدر این تصمیم ها هم به سطوح پایین تر مدیریت می رسد در زمان بسیار کوتاه مدت تری تغییر می کند و باعث می شود وضعیت سرمایه گذاری در این بخش به چالش کشید شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها