موج
کدخبر : ۳۳۵۶۰۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-335607

خبرگزاری موج گزارش می دهد؛

کارگزاری آگاه در حالی هنوز قطع است که معاملات بورس با نوسان بالا دنبال می شود و بسیاری از اعضای این کارگزاری در شرایط زیان قرار گرفته اند و بسیاری از اعضای آن در حالت تغییر کارگزاری هستند، زیرا انتقال وجه برخی از آنها به حساب کارگزاری رفته و این کارگزاری پاسخگو نیست.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، کارگزاری آگاه که حدود ۸۰۰ هزار کاربر دارد از روز ۴ تیر ماه ۹۹ درست یک روز قبل از عرضه اولیه نماد و پویا دچار اختلال شد و هیچکدام از اعضایش نتوانستند عرضه اولیه بخرند. این کارگزاری هرچند یک روز بعد از این اختلال اعلام کرد خسارت ها را جبران می کند و از روز شنبه اعضا می توانند طبق شرایط قبل معامله کنند، اما در عمل هیچکدام از دو وعده این کارگزاری محقق نشد.

 به عبارت دیگر این کارگزاری تا الان نه اعتباری در پنل مشتریان کارگزاری لحاظ شده و نه شرایط معامله برای آنها را به حالت عادی برگردانده است. بسیاری از اعضای کارگزاری در روزهای شنبه و یک شنبه که بازار با نوسان زیادی روبرو بود نتوانستند معاملات خود را انجام دهند به همین دلیل بسیاری از اعضای این کارگزاری به دنبال تغییر کارگزاری برآمده اند، زیرا همچنان آنها پشت ورودی کارگزاری آگاه مانده اند.

پول واریزی به حساب منتقل نشد

یک عضو کارگزاری آگاه در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج درباره مشکلی که برای او در روزهای اختلال به وجود آمده است، گفت:« روز سه شنبه برای خرید سهام به این کارگزاری انتقال وجه داده ام، اما تراکنش در پنل کارگزاری ناموفق ثبت شد. در حالی که پول از حساب من کم شد و در پیگیری که از بانک و پرداخت الکترونیک سامان داشتم گفتند پول به حساب کارگزاری واریز شده و شناسه خرید و کد پیگیری اعلام شد، اما در تماسی که با کارگزاری آگاه داشتم با جواب های نامشخصی روبرو شدم. نخست یکی از کارشناس های این کارگزاری گفت به دلیل اختلال ما نمی توانیم وارد پنل شما شویم فردا تماس بگیرید. فردای آن روز هم کارشناس دیگری اعلام کرد که واریز ثبت نشده به همین دلیل ما نمی توانیم پول را عودت بدهیم. در حالی این کارشناس مدعی بود که واریز ثبت نشده که در پرتفو قسمت گردش حساب، واریز ناموفق ثبت شده بود. در نهایت پس از چندبار تماس قرار شده پول واریزی را به حسابم برگردانند و هنوز این کار انجام نشده است.»

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، کارگزاری آگاه در حالی هنوز قطع است که مسئولان آن ادعا کرده بودند که از روز شنبه اعضا می توانند مانند گذشته در این کارگزاری معامله کنند، اما این اتفاق نیفتاد، از طرف دیگر معاملات بورس با نوسان بالا دنبال می شود و بسیاری از اعضای این کارگزاری در شرایط زیان قرار گرفته اند و بسیاری از اعضای آن در حال تغییر کارگزاری هستند، زیرا انتقال وجه برخی از آنها به حساب کارگزاری رفته و پاسخگو نیست. حالا باید دید در ادامه آیا سازمان بورس وارد این قضیه می شود یا همچنان دستگاه های دولتی می خواهند در مقابل زیان سهامداران بی توجه باشند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

نظرات:
  • پاسخ

    دقیقا من هم با همین مشکل یعنی مواجه شدم یعین بعد از پرداخت شتابی اگرچه وجه از حسابم کم شده اما در حساب کار گذاری هیچ وجه واریز نشده از اون موقعه تا حالا منتظر موندم اما هنوز واریز نشده):

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها