موج
کدخبر : ۳۳۵۵۴۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-335541

جواد آذری جهرمی خبر داد؛

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت:پروژه مرکز دیتاسنتر غرب و شمال غرب کشور با سرمایه گذاری همراه اول انجام شده که باعث پایداری شبکه ملی اطلاعات می شوند و از تجمع تجهیزات در تهران را جلوگیری می کند و خدمارت ارتباطی در منطقه غرب و شمال غرب کشور را بهبود می بخشد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در افتتاح مرکز دیتاسنتر غرب و شمال غرب کشور با اشاره به اینکه افتتاح پروژه های ابری خدمات مورد نیاز کسب و کارها را تامین می کند، گفت: این پروژه با سرمایه گذاری همراه اول انجام شده که باعث پایداری شبکه ملی اطلاعات می شوند و از تجمع تجهیزات در تهران را جلوگیری می کند و خدمارت ارتباطی در منطقه غرب و شمال غرب کشور را بهبود می بخشد.

جواد آذری جهرمی با بیان اینکه با نصب تجهیزات، خدمات ابری مورد نیاز کشور ارائه می شود، افزود: طبق فرمان 5 ماده ای رهبر معظم انقلاب درباره شبکه ملی اطلاعات در حال انجام است.

او با اشاره به اینکه 8 ایستگاه دیگر در بخش دی ان اس و ایستگاه های زمانی در حال انجام است، اظهار کرد: این بخش مربوط تجهیزات بین المللی است که ممکن است در آینده مورد تحریم قرار بگیرد، از این رو به دنبال افزایش پایداری خدمات ارتباطی هستیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر اینکه همراه اول از نظر مشترکین بزرگترین اپراتور خاورمیان ه است، گفت: وسیع ترین سطح پوشش ارتباطی در کشور توسط همراه اول انجام می شود و این وظیفه مهمی است که به عده دارد و از طرف دیگر به عنوان بزرگترین اپرتور کشور نقش موتور محرک در تحول دیجیتال دارد. همچنین این شرکت در پروژه پوشش ارتباطی روستا و خدمات ابری و موتور جستجو نقش موثری دارد.

او با تاکید بر اینکه تیم جدید همراه اول پژوه ها را به خوبی پی می برند، اظهار کرد: مدیرعامل همرا اول قول داده اند تا شهریور ماه در پنج نقطه تهران 5 جی نصب شود و این حوزه به دلیل محدودیت فرکانسی که داریم از اهمیت ویژه ای برخور دار است.

جهرمی با بیان اینکه توجه به زیست بوم کودک و نوجوان از دیگر درخواست های ما از همراه اول است، گفت: سرمایه گذاری در این اکوسیستم برای صیانت از اخلاق و سرمایه گذاری برای نسل آینده اهمیت ویژه ای دارد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها