موج
کدخبر : ۳۳۳۲۶۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-333264

همتی:

رئیس بانک مرکزی گفت: مقامات کره‌ای و بانک‌ها باید به تعهدات خود نسبت به ما عمل کنند. اگر بانک‌ های کره‌ای به توافقات بین ‌المللی خود با ما پایبند نباشند، ما این حق را داریم که تحت قوانین بین المللی به اقدامات قانونی روی آوریم.

به گزارش خبرگزاری موج، عبدالناصر همتی رئیس بانک مرکزی در گفتگو با خبرگزاری بلومبرگ  مطرح کرد: درآمد‌های حاصل از صادرات خود را در در بانک‌ های کره جنوبی دریافت کرده‌ایم، اما مسئله این است که منابع ما به طور غیرقانونی در بانک‌های کره‌ای مسدود شده است. قصد داریم از منابع خود در بانک‌های کره‌ای برای خرید مواد غذایی و پزشکی استفاده کنیم که صراحتا مشمول تحریم‌های یکجانبه ایالات متحده نمی‌شوند.

رئیس بانک مرکزی افزود: مقامات کره‌ای و بانک‌ها باید به تعهدات خود نسبت به ما عمل کنند. اگر بانک‌ های کره‌ای به توافقات بین ‌المللی خود با ما پایبند نباشند، ما این حق را داریم که تحت قوانین بین المللی به اقدامات قانونی روی آوریم و ما مقامات کره جنوبی را در این فرآیند مسئول می‌دانیم.

او تصریح کرد: بانک‌های کره‌ای با خیال راحت تعهدات خود را زیر پا می‌گذارند و به توافقات مالی بین المللی رایج عمل نمی‌کنند و تصمیم گرفته اند وارد بازی سیاست شوند.میلیارد‌ها دلار در کره جنوبی داریم. این منابع متعلق به ماست و ما حق ویژه داریم که آن‌ها را برای واردات دارو و مواد غذایی استفاده کنیم.

همتی تاکید کرد: آمریکا قصد داشت با اعمال فشار‌های اقتصادی و سیاسی ایران را خرد کند، این امر هیچ گاه اتفاق نیفتاد و قمار نتیجه‌ای نداشت. آنچه آن‌ها فشار حداکثری می‌نامند اهداف آمریکا را محقق نساخت و با وجود اینکه موانعی بر سر راه رشد اقتصادی ما ایجاد کرد نتوانست آنگونه که آن‌ها در رویای خود انتظار داشتند اقتصاد ما را از مسیر خارج کند

رئیس بانک مرکزی مطرح کرد: ما یکی از اولین کشور‌هایی بودیم که از ویروس آسیب دید، ولی اقتصاد ایران در حال بازگشت به مسیر خود است و نشانه‌هایی از فعالیت‌های اقتصادی محکم به چشم می‌خورد. من اطمینان دارم که با وجود هزینه سنگین انسانی ناشی از ویروس کرونا، با حضور قهرمانان افسانه‌ای مان در خط مقدم مقابله با این ویروس قادر خواهیم بود کاستی‌های اقتصادی را مدیریت کنیم.

او اظهار کرد: بخش غیرنفتی محرک اصلی اقتصاد کشور است. در گذشته بودجه دولت به درآمد‌های نفتی متکی بود، ولی اقدامات اصلاحی را برای رفع این مشکل به صورت یکبار برای همیشه در پیش گرفته ایم. علی رغم افت اندکی که در صادرات غیرنفتی و تبادل ارزی در دو ماه اول شیوع کرونا ایجاد شد، موضوع به تدریج مدیریت شد. روند صادرات غیرنفتی خوب است و پیش بینی می‌شود به حالت اول و حتی بهتر از گذشته باز گردد

همتی بیان کرد: تلاش‌های خود را برای هدایت اقتصاد، ثبات اقتصادی و کمک به پیشرفت ملت خود ادامه می‌دهیم. تاریخ طولانی این کشور گواهی بر آن است که ایران رشد می‌کند. ما با فشار‌ها قدرتمندتر، متحدتر و مقاوم‌تر می‌شویم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها