موج
کدخبر : ۳۲۸۷۶۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-328768

شاخص بورس در جریان معاملات امروز ۱۵ اردیبهشت ۹۹ با رشد ۲۲ هزار و ۹۰۲ واحدی در ارتفاع ۹۷۹ هزار و ۱۰۳ واحد قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری موج، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه ۱۵ اردیبهشت ۹۹ شاخص بورس با رشد ۲۲ هزار و ۹۰۲ واحدی در ارتفاع ۹۷۹ هزار و ۱۰۳ واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های صنایع پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه اصفهان و ملی صنایع مس ایران شد و در مقابل شرکت‌های گروه مپنا، خدمات انفورماتیک و سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روز مثبتی را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) ۶۰۹۲واحد، کل (هموزن) ۲۰۵۸واحد، قیمت (هموزن) ۱۳۶۶ واحد، آزاد شناور ۲۷۱۲۷واحد و شاخص‌های بازار اول و دوم نیز به‌ترتیب ۱۹۸۱۱و ۳۳۶۳۵واحد رشد کردند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۳ میلیارد و ۴۵۳میلیون ورقه به‌ارزش ۶۶۳۰میلیارد تومان در ۸۴۳ هزار نوبت، شاخص فرابورس(آیفکس) ۱۴۱ واحد رشد کرد و در ارتفاع ۱۱ هزار و ۲۲۶ واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه، سرمایه‌گذاری صبا تامین و پتروشیمی تندگویان شد و در مقابل شرکت‌های تولید نیروی برق دماوند، صنایع ماشین‌های اداری ایران و پتروشیمی غدیر بیشترین اثر منفی را بر شاخص فرابورس به نام خود ثبت کردند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها