موج
کدخبر : ۳۲۸۶۱۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-328615

خبرگزاری موج گزارش می دهد؛

پیام رسان سروش به دلیل اینکه پروتکل های اجرایی خود را برای ارائه خدماتش به سازمان تنظیم مقررات رادیویی اعلام نکرده بود، هزینه مکالمه تصویری اش در شبکه تمامی اپراتورها بر اساس ترافیک بین الملل محاسبه شد که اکنون مشکل رفع شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، به تازگی یکی از کاربران فضای مجازی اعلام کرد حجم بسته اینترنتش تنها پس از دو مکالمه تصویری با پیام رسان سروش پایان یافته است در حالیکه این سوال به ذهن متبادر می شد چرا هزینه استفاده از پیام رسان سروش که داخلی است این میزان گران تمام شده است؟

اما داستان از چه قرار بود؟ 

پیام رسان سروش برای ارائه خدمات مکالمه تصویری باید آدرس های این سرویس را به سازمان تنظیم مقررات رادیویی اعلام می‌کرد، تا این سازمان بعد از ارزیابی پروتکل و تایید داخلی بودن این سرویس پیام‌رسان، تعرفه مصرف اینترنت آن را داخلی تعیین و به اپراتورها ابلاغ می‌کرد؛ اما از آنجایی که این اتفاق نیفتاده هزینه مشترکان این سرویس سروش در تمامی اپراتورها، مطابق تعرفه اینترنت عادی محاسبه شده است.

بعد از رسانه ای شدن این مشکل در بستر پیام رسان بومی سروش، اپراتورها هزینه ویدئو کال سروش را مطابق ترافیک داخلی (با تخفیف) لحاظ کردند و عملا مشکل حل شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها