موج
کدخبر : ۳۲۷۶۲۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-327624

رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران در گفتگو با موج مطرح کرد؛

حرمت الله رفیعی گفت: برآورد ما از خسارت به دفاتر هواپیمایی پس از شیوع ویروس کرونا در سه ماهه اسفند، فروردین، اردیبهشت حدود ۱۶۰۰ میلیارد تومان است.

رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج با اشاره به اینکه در حال حاضر محدودیت ها برای صنعت گردشگری هنوز برداشته نشده است، گفت: تا زمانی که پروازهای خارجی انجام نشود و اجازه تجمع داده نشود عملا صنعت گردشگری کشور تعطیل است.

حرمت الله رفیعی با بیان اینکه هم اکنون حدود ۹۰ درصد دفاتر هواپیمایی و گردشگری بسته است، افزود: ۱۰ درصد از دفاتر هواپیمایی فعال هستند که بیشتر برای بازگرداندن هزینه سفرهای کنسل شده است.

او با بیان اینکه امیدواریم از ابتدای خردادماه برنامه های گردشگری آغاز شود، تصریح کرد: قرار بود امروز مسیرهای خاص فرودگاه پیام افتتاح شود، اما اطلاع دادند که تجمع ممنوع است، به همین دلیل از انجام آن جلوگیری شد.

صنعت گردشگری کشور عملا تعطیل شده است

رفیعی  با اشاره به اینکه حدود ۵ هزار دفتر هواپیمایی و گردشگری در کشور داریم که ۳ هزار دفتر فعال هستند، اظهار کرد: به طور میانگین هر دفتر حدود ۷۰ تا ۸۰ کارمند دارد که به دلیل شیوع ویروس کرونا در حال حاضر ۳۰ هزار نفر از فعالان این بخش بیکار شده اند.

او با تاکید بر اینکه در شرایط کنونی آسیب جدی به صنعت گردشگری وارد شده، از این رو در دنیا جزو صنف های اولویت دار برای حمایت قرار گرفته است، گفت: دولت در ایران هیچ گونه حمایتی از صنعت گردشگری نکرده است و ما انتظاری از دولت نداریم اما لااقل اجازه بدهند که ما کار خودمان را به درستی انجام دهیم. ما حتی از زمان سیل در سال گذشته اعلام کردیم که مردم در خانه بمانید و پس از شیوع بیماری کرونا در چین خواهان محدود شدن پرواز به این کشور شدیم و برخی از دفاتر هواپیمایی را بستیم و از اسفند ماه نیز به همه دفاتر ابلاغ کردیم که هیچ تعهدی برای مسافران ایجاد نکنید، زیرا در خوشبیانه ترین حالت برگشت به کار همان خرداد ماه است.

۱۶۰۰ میلیارد تومان خسارت به دفاتر هواپیمای ظرف سه ماه

رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران با تاکید بر اینکه ۱۶۰۰ میلیارد تومان خسارت به دفاتر هواپیمای برای سه ماه اسفند، فروردین و اردیبهشت برآورد کرده ایم، گفت: در حال حاضر هتل ها پول دفاتر هواپیمایی  را بر نمی گردانند، همچنین ایرلاین ها نیز به تعهدات خود پایبند نیستند، برای نمونه ترکیش ایرلاین بخشنامه کرده که دو ماه بعد از بازگشت به کار پول دفاتر هواپیمایی را برمی گردانیم، حال با توجه به اینکه پروازها کنسل شده چه کسی به این ایرلاین اجازه می دهد که پول دفاتر هواپیمایی را برنگرداند، با توجه به اینکه نظارت بر صنعت گردشگری به خوبی انجام نمی شود بروز چنین اتفاقاتی عادی است و البته این اقدام تنها به ترکیش ایرلاین محدود نبوده و شرکت ایر عربیا نیز خواسته مشابهی دارد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها