موج
کدخبر : ۳۲۶۲۰۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-326203

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت:شیوه نامه اقدامات پیشگیرانه بیماری کرونا ویروس به منظورحفظ سلامت کارکنان صنعت هوانوردی و مسافران بر اساس مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا و مقررات بین المللی سازمان جهانی بهداشت تدوین شده است.

به گزارش خبرگزاری موج، رضا جعفرزاده سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری اظهار کرد: شیوه نامه اقدامات پیشگیرانه بیماری کرونا ویروس جهت پیشگیری از انتقال بیماری کرونا ویروس (19-COVID) و به منظورحفظ سلامت کارکنان صنعت هوانوردی و مسافران بر اساس مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا و مقررات بین المللی سازمان جهانی بهداشت تدوین شده است.

وی افزود: محدوده اثر این شیوه‌نامه شامل همه شرکت های هواپیمایی، فرودگاه ها، شرکت های خدمات زمینی، بار و مسافر، خدمات ویژه، نظافت هواپیما و همچنین همه خلبانان و کادر پروازی، کارکنان فعال در بخش های خدمات مسافر، خدمات پرواز، واحد کنترل پرواز(ATS)، مسئولان پایگاه بهداشت مرزی فرودگاه، کارکنان خدمات ویژه مسافریگان، کارکنان ضدعفونی کننده و نظافت هواپیما، خدمات بار، جامه دان، کارکنان خدمات مسافر(کوردینیتور پرواز، کارکنان رمپ و غیره) و کارکنان نگهداری و تعمیرات هواپیما در خط پرواز است.

جعفرزاده با بیان اینکه مسئولیت اجرای این شیوه نامه به عهده همه دستگاهها و شرکت های فعال در صنعت هوانوردی مشمول این شیوه نامه است افزود: کنترل، انتشار و توزیع این شیوه‌نامه برعهده سازمان هواپیمایی کشوری بوده و از طریق سامانه قوانین و مقررات موجود در سایت سازمان به‌صورت طبقه‌بندی شده در اختیار ذی نفعان سازمان قرار گرفته است.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری افزود: رعایت مقررات این شیوه نامه و پروتکل های مصوب بهداشتی توسط همه شرکت ها و ذینفعان صنعت هوانوردی در این شرایط امری ضروری و لازم است بنابراین برای استمرار حداقلی پروازهای داخلی و بین المللی برای جابه جایی امن و ایمن مسافر، رعایت مقررات بهداشتی الزامی است.

وی تاکید کرد: در صورت عدم رعایت و عدم اجرای صحیح مقررات این شیوه‌نامه برای بار اول، سازمان هواپیمایی کشوری به صدور تذکر کتبی به مدیرعامل اقدام و مدارک جهت تصمیم گیری های آتی مستند می شود و در صورتی که از طرف شرکت ها و ذی نفعان، همچنان به رعایت مقررات بی توجهی شود، سازمان می‌تواند عندالزوم محدودیت‌های مقتضی را اعمال کند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها