موج
کدخبر : ۳۲۵۸۹۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-325894

مهدی صادقی نیارکی مطرح کرد؛

سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صمت گفت:در سال گذشته بیش از 33 هزار میلیارد تومان تسهیلات به 20هزار و 785 واحد صنعتی در قالب طرح رونق پرداخت شده است.

سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صمت با اشاره به روند رو به رشد تولید 21 زنجیره صنعتی از بین 29 کالای منتخب گفت: بررسی شاخص های صنعتی در کشور طی 11ماهه سال گذشته از رشد 6/5درصدی تعداد پروانه های بهره برداری حکایت دارد.

مهدی صادقی نیارکی با نگاهی به سیاست های وزارتخانه متبوع در سال جهش اقتصادی به مرور وضعیت واحدهای صنعتی در سال 98 پرداخت و تصریح کرد: در11ماهه سال گذشته، 5هزار و 892 فقره پروانه با میزان سرمایه گذاری 55هزار میلیارد تومان و اشتغال 93هزار و 795 نفربه بهره برداری رسیده است.

سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صمت در ادامه با تشریح روند روبه رشد21 کالای منتخب صنعتی از میان 29 کالای صنعتی مهم و راهبردی از رشد 30 محصول منتخب صنعتی و معدنی از میان 41 محصول منتخب خبر داد و گفت:صنایع لوازم خانگی نظیر تلویزیون، یخچال و فریزر و ماشین لباس شویی با تولید 2473هزاردستگاه12/8 درصد و محصولات پتروشیمی با تولید 49،7میلیون تن 0/9رشد داشته اند.

صادقی نیارکی در ادامه آماری از میزان پرداخت تسهیلات در قالب رونق تولید ارائه کرد و گفت: در سال گذشته بیش از 33هزار میلیارد تومان تسهیلات به 20هزارو 785 واحد صنعتی در قالب طرح رونق پرداخت شده است.

وی درپایان با اشاره به سهم 30درصدی بخش صنعت و معدن از میزان تسهیلات پرداخت شده توسط بانک مرکزی خاطر نشان کرد: تسهیلات پرداختی بانک ها و موسسات اعتباری در 9 ماهه سال گذشته به بخش های مختلف اقتصادی مبلغ 626 هزار میلیارد تومان بوده که سهم بخش صنعت و معدن از کل اعتبارات پرداخت شده ، 190 هزارمیلیارد تومان بوده است. البته طبق قانون برنامه ششم توسعه باید 40 درصد از منابع به بخش صنعت ومعدن اختصاص می یافت.

سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صمت با تاکید بر افزایش نیاز واحدهای صنعتی به سرمایه در گردش گفت: نقدینگی مورد نیاز بخش صنعت حدود 500 هزار میلیارد تومان برآورده شده است که امیدوارم در سال جهش اقتصادی ،بخش عمده ای از اعتبارات ومنابع سیستم پولی و بانکی به سمت تولید با هدف جهش تولید هدایت شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها