موج
کدخبر : ۳۲۱۵۸۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-321580

معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان گفت : با توجه به شرایط بوجود آمده پس از انتشار ویروس کرونا ، با آژانسهای متخلفی که از عودت وجه تعیین شده به مسافران خودداری نمایند ، برخورد خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج، معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان گفت: با توجه به شرایط بوجود آمده پس از انتشار ویروس کرونا، با آژانس های متخلفی که از عودت وجه تعیین شده به مسافران خودداری نمایند ، برخورد خواهد شد. 

سیدجواد احمدی اظهار کرد: در پی ابلاغ بخشنامه استرداد وجه بلیت پروازهای داخلی و خارجی از سوی سازمان هواپیمایی کشور ، شرکتهای هواپیمایی موظفند نسبت به استرداد وجه بلیط مسافران به دفاتر و شرکتهای خدمات مسافرتی اقدام نمایند. 

این مقام مسئول افزود : بدنبال اقدامات نظارتی و و بازرسی های به عمل آمده از سایت های فروش بلیط هواپیما و نیز حسب شکواییه ها و گزارشات شاکیان خصوصی مشخص گردید مسافران زیادی اقدام به کنسل کردن پروازهای خود نموده و ضمن مراجعه به دفاتر خدمات مسافرتی خواستار عودت وجه بلیط خود شده اند. اما به نظر می‌رسد که آژانس های مسافرتی برخی شرکت ها  از این کار خودداری کرده و برای لغو بلیت سفرها از مردم جریمه دریافت می نمایند که این امر موجبات نارضایتی مسافران و سردرگمی آنها را فراهم نموده است. 

احمدی در این باره متذکر شد: با توجه به شرایط بوجود آمده پس از انتشار ویروس کرونا و جلوگیری از التهاب بازار و تبعات بعدی آن ؛ این شرکتها موظفند نسبت به استرداد وجه بلیط به دفاتر و شرکتهای خدمات مسافرتی در اسرع وقت اقدام نمایند. 

احمدی تصریح کرد : رعایت دقیق بخشنامه استرداد وجه بلیت از سوی تمامی آژانسهای مذکور  الزامی بوده و تحت هیچ شرایطی دفاتر مذکور اجازه کسر جریمه از مسافران را ندارند .

معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت خاطر نشان کرد : بازرسی از دفاتر خدمات مسافرت هوایی همچنان ادامه خواهد داشت و هموطنان گرامی نیز می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف در این زمینه، مراتب را از طریق تلفن 124 به شکایات مردمی سازمانهای صنعت ، معدن وتجارت سراسر کشور اعلام  و یا در سایت سازمان هواپیمایی کشوری، بخش شکایات، موضوع را درج نمایند و مطمئن باشند بدون اغماض با شرکت‌ها یا آژانس‌های متخلف برخورد و پول مسافران به آنها برگردانده خواهد شد

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها