موج
کدخبر : ۳۲۱۰۷۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-321075

عباس کشاورز:

سرپرست وزارت جهاد کشاورزی گفت: باید پیش‌بینی‌های لازم را برای تأمین کالاهای اساسی نظیر گوشت مرغ، گوشت قرمز و مرکبات در ایام نوروز داشته باشیم و بازار را رصد کنیم تا کمبودها در بازار مشاهده نشود.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، عباس کشاورز سرپرست وزارت جهاد کشاورزی در نشست مدیران ارشد این وزارت و رؤسای سازمان جهاد کشاورزی استان‌ها که امروز به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، گفت: همه باید تلاش کنیم از امنیت غذایی کشور صیانت کنیم و هیچ مانعی نباید در مسیر تولید قرار گیرد.

کشاورز با اشاره به اینکه خوشبختانه در سال جاری با برنامه ریزی و تدارکی که دیده شده بود، مشکل جدی در تأمین نهاده‌های کشاورزی نظیر بذر، کود و آفت‌کش‌ها نداشتیم، یادآور شد: این پیش‌بینی‌ها برای سال آینده نیز انجام شده است.

وی گفت: برای توسعه بخش کشاورزی نیاز است تعامل و ارتباط معاونت‌ها و سازمان‌ها و بخش خصوصی تقویت شود و هیچ تصمیم و سیاستی بدون کسب نظر و مشاوره با تشکل‌ها انجام نشود.

کشاورز با اشاره به اینکه در آستانه هفته منابع طبیعی قرار داریم، تصریح کرد: باید جشن درختکاری را پاس بداریم و بر اساس دستورالعمل‌های مقابله با بیماری کرونا ، مراسم درختکاری را برگزار کنیم.

وی ادامه داد: باید پیش‌بینی‌های لازم را برای تأمین کالاهای اساسی نظیر گوشت مرغ، گوشت قرمز و مرکبات در ایام نوروز داشته باشیم و بازار را رصد کنیم تا کمبودها در بازار مشاهده نشود.

سرپرست وزارت جهاد کشاورزی تصریح کرد: مبارزه با ملخ در استان‌های جنوبی کشور باید استمرار یابد و لازم است استان‌های درگیر موضوع را جدی بگیرند. کشاورز بر حضور بیشتر محققان کشاورزی در عرصه تولیدات و حل مشکلات کشاورزان تاکید کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها