موج
کدخبر : ۳۱۶۸۶۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-316866

رضا رحمانی:

وزیر صمت گفت: همت شد و تعهدات به جاهای خوبی رسید و خودروسازان قول داده‌اند که معوقات را تا خرداد ماه ۹۹ صفر خواهند کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، رضا رحمانی وزیر صمت در نشستی که با حضور وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و مدیرعامل ایران خودرو برگزار شد، اظهار کرد: در این ایام از امام راحل(ره) و شهدای عزیزمان یاد می‌کنیم و یاد و خاطره آنها را گرامی می‌داریم.

او گفت: از همه همکارانم در گروه ایران خودرو، کارگران، مهندسان و مدیران این خانواده که به‌ویژه در یک سال گذشته و ماه‌های اخیر همت کرده‌اند، تشکر دارم. تولید در ایران خودرو با تدبیر و ایثار مدیران و کارگران به ۲ هزار دستگاه روزانه رسید و ان شاالله این رقم هم حفظ شود و هم افزایش یابد.

رحمانی افزود: در گذشته برخی مشکلات به سبب نوسانات تولید و افت تولید بوجود آمده بود که حفظ این رقم تولید مهم است. تکمیل خودروهای کف پارکینگ کاری جهادی بود، از حمایت های امیر سرتیپ حاتمی و وزارت دفاع تشکر دارم، قطعه سازان نیز مجدانه پای کار بودند.

* اهمیت اصلاح رابطه قطعه‌ ساز با خودروسازان

وزیر صمت با تأکید بر اهمیت اصلاح رابطه قطعه‌ساز با خودروسازان، گفت: داخلی‌سازی انجام شده، بیشتر از میزان اعلام شده در میزها است، گزارش داخلی سازی حتما سبب خشنودی رهبری خواهد شد.

او گفت: تاکنون یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون یورو در حوزه‌های مختلف در چارچوب میزها داخلی‌سازی شده است، اما آمار داخلی‌سازی توسط مردم و شرکت‌ها بیشتر از این رقم است. این یک‌ میلیارد و ۲۰۰ میلیون یورو کاهش ارزبری داخلی‌سازی، بر اساس استانداردهای جهانی حداقل ۱۰۰ هزار فرصت شغلی باید بوجود آورده باشد.

رحمانی گفت: کاهش تعهدات دو خودروساز را در برنامه کاری ویژه داشتیم، حدود یک میلیون نفر از مردم پیش خرید داشتند، همت شد و تعهدات به جاهای خوبی رسید و خودروسازان قول داده‌اند که معوقات را تا خرداد ماه ۹۹ صفر خواهند کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها