موج
کدخبر : ۳۱۶۰۱۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-316014

معاون سازمان امور مالیاتی گفت: رای هیات تخصصی دیوان عدالت اداری دستورالعمل سازمان مالیاتی را تایید کرده است، اما به دستور رئیس کل بانک مرکزی دستورالعمل تراکنش های بانکی مورد بازنگری قرار گرفته شده و تا پایان این هفته اصلاحیه آن ابلاغ می شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، در نشست غلامحسین شافعی رئیس اتاق بازرگانی ایران و امیدعلی پارسا رئیس سازمان امور مالیاتی به مشکلات مالیاتی کشور پرداخته شد.

همچنین محمد مسیحی معاون مالیات بر ارزش افزوده با اشاره به اینکه مسائل مربوط به رفع تعهدات ارزی باید از سوی بانک مرکزی انجام شود، گفت: بخشنامه سازمان امور مالیاتی در راستای بخشنامه بانک مرکزی بوده است.

او با تاکید بر اینکه محدودیت رفع تعهد ارزی باعث شده نسبت به سال گذشته مالیات بر ارزش افزوده منفی است، افزود: ما نمی گویم ضعف نداریم، اما سعی کردیم ضعف ها را به حداقل برسانیم و تهاتر بستانکاری و جرایم و...را رفع کردیم و...

او درباره رای دیوان عدالت اداری درباره تراکنش بانکی در شهریورماه امسال گفت: رای هیات تخصصی دستورالعمل سازمان مالیاتی را تایید کرده است، اما  به دستور رئیس کل بانک مرکزی دستورالعمل تراکنش های بانکی مورد بازنگری قرار گرفته شده و تا پایان این هفته اصلاحیه آن ابلاغ می شود. 

او با بیان اینکه اینکه در تمام دنیا اگر مودیان اظهار مالیاتی نکنند خود سازمان امور مالیاتی برآوردهای خود را انجام می دهند، گفت: اگر مودیان مالیاتی همکاری نکنند از طریق شاخص های سوددهی، شاخص صنعت و...مالیات محاسبه می شود. به عبارت دیگر افرادی که پرریسک شناسایی شود و همکاری لازم را نکنند با شاخص های دیگر مالیات آنها ارزیابی خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها