موج
کدخبر : ۳۱۵۶۰۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-315602

خداداد غریب پور؛

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ما تجربه این را داریم که کشور چین مانع از ممنوعیت صادرات عناصر نادر خاکی شد و قیمت آن در بازار جهانی صد برابر افزایش یافت و از آنجایی که تولید داخلی این محصول اهمیت بسیاری در فرآوری مواد معدنی دارد داخلی سازی عناصر نادر خاکی اجرا شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در افتتاحیه طرح پایلوت عناصر نادر خاکی گفت: در حال حاضر دانش فنی تولید این محصول بسیار استراتژیک است و در هوافضا، تولید باطری، تولید شیشه و ...کاربرد دارد.

خداداد غریب پور با بیان اینکه هر کیلو عناصر نادر خاکی قیمتی 5 دلاری تا 60 دلاری دارد و متناسب با نوع آن قیمت گذاری می شود، افزود: ما تجربه این را داریم که کشور چین مانع از ممنوعیت صادرات عناصر نادر خاکی شد و قیمت آن در بازار جهانی صد برابر افزایش یافت و از آنجایی که تولید داخلی این محصول اهمیت بسیاری در فرآوری مواد معدنی دارد داخلی سازی عناصر نادر خاکی اجرا شده است.

او با تاکید بر اینکه شرکت تهیه و تولید به اکتشاف تا عمق 3 هزار متر دست یافته است، اظهار کرد:در ایمیدرو پروژه کاهش گازهای گلخانه ای و اچ اس ای و پژوهش بر روی باطله های معدنی را نیز دنبال می کند که برای تحقق این 4 مقوله با 4 دانشگاه بزرگ کشور همکاری می کند.

غریب پور با تاکید بر اینکه در نقشه راه معدن 56 درصد هدف پوشش داده شده است اظهار کرد: امروز شرکت توسعه معادن و صنایع معدنی با اجرای طرح های آموزشی نقش دولتی مربیگری و متولیگری را اجرا می کند. 

او با تاکید بر اینکه 330 شرکت چند روز بیش در نوآوری معدنی شرکت کرده بودند، اظهار کرد:123 ایده قابل تبدیل به پروژه در همایش نوآوری معدنی مطرح شده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها