موج
کدخبر : ۳۱۴۷۲۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-314721

مسعود گیل آبادی؛

رئیس هیأت مدیره انجمن تولیدکنندگان سموم گفت:نهادهای کشاورزی در اختیار تولیدات کشاورزی است و اگر حمایت نشود سالانه باید میلیاردها تومان فقط برای واردات محصولات اساسی اختصاص پیدا کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، مراسم هفتمین نمایشگاه تخصصی نهاده های کشاورزی تهران یکم بهمن ماه با حضور مسئولان و کارشناسان در سالن همایش و نمایشگاه بوستان گفتگو برگزار شد.

رئیس ستاد برگزاری هفتمین نمایشگاه تخصصی نهاده های کشاورزی تهران با اشاره به اینکه این نمایشگاه با همکاری سه انجمن تولیدکنندگان سم، انجمن بذر و انجمن کود شیمیایی برگزار شده است، گفت: هدف اصلی این همایش حمایت از تولید داخلی و رونق تولید است و رونق کشاورزی به عنوان کلید واژه اصلی امنیت غذایی انتخاب کرده ایم.

مسعود گیل آبادی با بیان اینکه انتخاب واژه سرافرازی ملی در شعار این نمایشگاه با هدف مقابله با تحریم ها است، اظهار کرد: در این نمایشگاه ارتباط متقابل بین تولیدکنندگان و مصرف کنندگان است و در سال های اخیر سموم کم خطری تولید شده و ظرفیت تولید کود در کشور بالا رفته است که این نمایشگاه زمینه معرفی آن را فراهم می کند.

رئیس هیأت مدیره انجمن تولیدکنندگان سموم با تاکید بر اینکه 260 میلیون دلار ارزبری صنعت سم در سال گذشته بوده است، اظهار کرد: نهادهای کشاورزی در اختیار تولیدات کشاورزی است و اگر حمایت نشود سالانه باید میلیاردها تومان فقط برای واردات محصولات اساسی اختصاص پیدا کند.

او با تاکید بر اینکه در حال حاضر 30 هزار تن میزان تولید سم در کشور است، تصریح کرد: در شرایط کنونی ظرفیت تولید سم کشور بسیار بالاتر است که به دلیل تحریم ها، تخصیص ارز و... مشکلاتی به وجود آمد که مانع از تحقق تمام ظرفیت تولید این بخش شده است.

او با تاکید بر اینکه در حال حاضر دو ماهی تخصیص ارز انجام نشده است، گفت: اعلام شده که بانک مرکزی در حال ساماندهی این بخش هست و قرار است تخصیص ارز در چند روز آینده دوباره شروع شود.

گیل آبادی با تاکید بر اینکه در حال حاضر بخشی از بازارهای خود را داریم از دست می دهیم که وزارت جهاد کشاورزی باید در این زمینه اقدام کند، اظهار کرد: دولت باید تعرفه گذاری برای واردات سم انجام دهد و در بخش تولید کود نیز سیاست ها نباید به گونه ای اجرا شود که تنها برخی شرکت ها از مزیت ب برخوردار شوند و برخی دیگر از تولیدکنندگان محروم شوند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها