موج

همتی:

رئیس کل بانک مرکزی گفت: ادعای افزایش تحریم ها نیز یک طبل توخالی است که حتی خودشان نیز باور ندارند و نشانه مهمی است از اینکه، آنچه تاکنون کرده اند با شکست مواجه شده است.

به گزارش خبرگزاری موج، عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی در یادداشتی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: رویدادهای چند روز اخیر، چهره دهشتناک و بی رحم آمریکا را بیش از پیش نشان داد، ولی همزمان ثابت کرد که مقاومت و دلیری ملت ایران، توطئه همه جانبه و فشار حداکثری را به شکست کشیده است.

او افزود: ادعای افزایش تحریم ها نیز یک طبل توخالی است که حتی خودشان نیز باور ندارند و نشانه مهمی است از اینکه، آنچه تاکنون کرده اند با شکست مواجه شده است. بانک مرکزی، در خط مقدم جبهه مقاومت اقتصادی، با کمک دولت و سایر ارکان نظام، شرایط را به گونه ای مدیریت کرده است که خنثی شدن تلاش های آمریکا در فشار حداکثری گواه آن است. بانک مرکزی، با قدرت بیشتر و با تدبیر لازم تلاش خود را برای خنثی سازی هرگونه تلاش برای بی ثباتی بازارها خواهد کرد.

همتی تاکید کرد: اطمینان دارم، مدیریت علمی و دقیق بازارها تا کنون موفق بوده و لذا با قوت ادامه پیدا خواهد کرد. بانک مرکزی سیاست های پولی و ارزی موردنظر خود را برای کمک به رشد اقتصادی و کنترل تورم را در ادامه سال جاری و سال آینده عملیاتی می کند. لایحه بودجه ابزارهای مناسبی را برای تحقق این اهداف پیش بینی کرده است و این اقدامات کمک لازم به کاهش وابستگی بودجه به درآمدهای نفتی را خواهد کرد.

* بازار ارز همچنان با آرامش به تخلیه شوک های سیاسی خود ادامه می دهد

او ادامه داد: همانگونه که قبلا اعلام کردم، بازار ارز همچنان با آرامش به تخلیه شوک های سیاسی خود ادامه می دهد و مردم عزیز نیز دریافته اند که نباید اجازه سودجویی به فرصت طلبان در این بازار بدهند و دارایی خود را در معرض ریسک آن قرار دهند

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها