موج
کدخبر : ۳۰۷۰۹۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-307095

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در پاسخ به موج؛

غریب پور گفت:در شرایط کنونی 13 هزار میلیارد تومان طرح ریالی و 1.3 میلیارد یورو طرح ارزی در بخش مس پیش بینی شده و تا پایان سال 310 میلیون یورو از این طرح ها افتتاح می شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در آیین رونمایی از سامانه یکپارچه سازی صنایع ملی مس با اشاره به اینکه 310 میلیون یورو پروژه در بخش مس آماده راه اندازی است، گفت: به تازگی 110 میلیون دلار پروژه نیز به تازگی افتتاح شده و طرح های نیز برای اجرا در آینده وجود دارد که نشان دهنده زمینه بالای مس در بخش سرمایه گذاری است.

غریب پور با اشاره به اینکه تامین کنندگان، توزیع کنندگان، مردم و...از ذی نفعان اجرای پروژه های جدید هستند، افزود: راه اندازی سیستم های جامع در بخش های مختلف کمک می کند تا در شرایط مختلف منطبق شویم و این یکی از ویژگی های تحریم بوده که باعث شده مسیرهای را برای کاهش فشار این بخش استفاده کنیم.

او با تاکید بر اینکه افزایش صادرات مس با وجود تحریم ها باعث شده برنامه ریزی برای جذب سرمایه در این صنعت در سطح کلان شود، اظهار کرد: به دلیل تحریم ها امکان مطرح کردن میزان صادرات بخش مس کشور نیستیم، اما روند اخیر مثبت بوده است. 

غریب پور در پاسخ به خبرنگار خبرگزاری موج درباره جزئیات طرح های پیش بینی شده در این بخش، اظهار کرد: در شرایط کنونی 13 هزار میلیارد تومان طرح ریالی و 1.8 میلیارد یورو طرح ارزی پیش بینی شده است، تصریح کرد: قرار است تا پایان سال 310 میلیون یورو تا پایان سال افتتاح می شود و با توجه به اینکه یک سوم صادرات غیرنفتی کشور مربوط به بخش معدن بوده است.

همچنین اردشیر سعدمحمدی درباره جزئیات سرمایه گذاری در طرح ها به خبرنگار خبرگزاری موج گفت: در حال حاضر برای اجرای طرح های بخش مس تسهیلات ریالی و ارزی تامین شده است اما بخشی از همین منابع اجرای پروژه ها در بخش ریالی و ارزی از طریق منابع داخلی صنایع ملی مس تامین شده است.

او با تاکید بر اینکه سامانه صنایع ملی مس صادرات را بهینه سازی می کند، اظهار کرد: در شرایط گذشته نمی توان مانند گذشته عمل کرد و باید با بازارهای جهانی انطباق پیدا کنیم که راه اندازی سامانه گامی در جهت این مسیر است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها