موج
کدخبر : ۲۹۸۰۲۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-298026

معاون نظارت سازمان استاندارد در پاسخ به موج؛

وحید مرندی گفت: وقتی به خودروسازها می گویم خودروی یورو 6 بسازید می گویند هروقت بنزین یورو 6 تولید کردید خودروی یورو 6 تولید می کنیم و وقتی به وزارت نفت می گویم چرا بنزین یورو 6 تولید نمی کنید می گویند هروقت خودروی یورو 6 تولید شد بنزین یورو 6 تولید می کنیم.

معاون نظارت سازمان استاندارد در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به اینکه تنها سه آزمایشگاه مورد تایید برای تست بنزین وجود دارد، گفت: امروز نامه ای را به شرکت کنترل هوای تهران درباره میزان گوگرد موجود در بنزین زده ایم که آنها اعلام کرده اند میزان گوگرد موجود در بنزین بیشتر از گوگرد بوده است، اما به طور طبیعی میزان گوگرد در بنزین کمتر است و از طرف دیگر ارزیابی میزان آلاینده های موجود در فرآورده های نفتی به عهده سازمان استاندارد است.

وحید مرندی با بیان اینکه قرار بود خودروسازها در سه مرحله به استاندارد 85 برسند، گفت: تا ابتدای دی 97 میزان دستیابی به استاندارد 63 گانه محقق شده و تا 1 دی 98 به خودروسازان داخلی مهلت داده ایم تا به استاندارد 85 گانه برسند.

او با بیان اینکه مهلتی را برای خودروسازان از دی 98 تمدید نخواهیم کرد، گفت: در حال حاضر برخی خودروهای جدید الزامات را رعایت کرده اند و امروز بیشترین مشکل مربوط به خودروهای قدیمی است. 

مرندی با بیان اینکه استاندارد 85 برای همه خودروها یکسان نیست، اظهار کرد: برای برخی خودروها ممکن است این استاندارد 85 تنها 50 مورد باشد و این موضوع بستگی به نوع خودرو دارد.

او در پاسخ به خبرنگار خبرگزاری موج درباره اینکه چرا واردات خودرو یورو 6 انجام می شود، اما هنوز بنزین یورو 4 به طور کامل عرضه نمی شود و این موضوع نه تنها اثر آلایندگی را کاهش نمی دهد میزان آسیب به خودروهای یورو 6 خارجی نیز آسیب می بیند، گفت: مشکل اینجاست که وقتی به خودروسازها می گویم خودروی یورو 6 بسازید می گویند هروقت بنزین یورو 6 تولید کردید خودروی یورو 6 تولید می کنیم و وقتی به وزارت نفت می گویم چرا بنزین یورو 6 تولید نمی کنید می گویند هروقت خودروی یورو 6 تولید شد بنزین یورو 6 تولید می کنیم.

او درباره استاندارد گازوئیل گفت: این فرآورده از سال 1400 مشمول استاندارد اجباری می شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها