مهدی عبوری؛

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت راه و شهرسازی گفت: در دوران دفاع مقدس سه اداره راه قدس، نجف و کربلا در شهرهای مرزی غرب کشور تشکیل شده بود، که در آن زمان این ادارات علاوه بر حفظ و نگهداری راه های مناطق محروم در ساخت سنگر و سایت موشکی نیز فعالیت داشته اند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت راه و شهرسازی در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن اشاره به اینکه وزارت راه  و مسکن در دوران دفاع مقدس خدمات ویژه ای ارائه کرده است، گفت: وزارت راه و شهرسازی خلأهای دوران دفاع مقدس را پشت جبهه ها پر کرد، اما دیده نشده است.

مهدی عبوری با بیان اینکه هرگاه در مسیر شکست دیوار تحریم گامی برداشت شود همسو با سیاست های اقتصاد مقاومتی است، افزود: در حال حاضر درصدد برگزاری نمایشگاه دائمی از دستاوردهای وزارت راه و شهرسازی در موزه دفاع مقدس هستیم.

او با بیان اینکه در دوران دفاع مقدس سه اداره راه قدس، نجف و کربلا در شهرهای مرزی غرب کشور تشکیل شده بود، تصریح کرد: در آن زمان این ادارات علاوه بر حفظ و نگهداری راه های مناطق محروم در ساخت سنگر و سایت موشکی نیز فعالیت داشته اند. 

او با اشاره به اینکه 15 هزار نفر از همکاران وزارت راه و شهرسازی در زمان جنگ ایثارگر شده اند، اظهار کرد: در زمان جنگ وقتی بندر خرمشهر مورد حمله قرار گرفت و تعدادی از همکاران در آن شهید و ایثارگر شدند و سایر بنادر جابجایی بار بندر خرمشهر به عهده گرفتند.

عبوری با بیان اینکه 8 میلیون صندلی رزمنده در زمان جنگ توسط راه آهن جابجا شدند، تصریح کرد: در این دوران 4 میلیون تن تجهیزات جنگی توسط راه آهن جابجا کرد.

این نشست خبری با حضور مهدی عبوری معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی و رئیس ستاد هفته دفاع مقدس و سرهنگ علیرضا افشاری فرمانده مرکز مقاومت بسیج وزارت راه و شهرسازی و دبیر ستاد نخستین نمایشگاه تخصصی تبیین نقش وزارت راه و شهرسازی در دفاع مقدس در ساختمان دادمان برگزار شد. 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها