موج
کدخبر : ۲۷۸۹۶۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-278966

صبح امروز یک شنبه 29 اردیبهشت تعدادی از مشتریان پارس خودرو و سایپا به شیوه جایگزینی محصولات این دو گروه خودروساز شکایت کرده و تجمعی مقابل وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار کردند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، بعد از آغاز تحریم های جدید آمریکا علیه ایران صنعت خودروسازی متاثر از این اتفاق دچار چالش های فراوانی شد. یکی از این چالش ها نبود برخی قطعات برای تکمیل خودرو های نیمه کاره و عدم همکاری شرکت های خارجی با صنعت خودرو سازی ایران بود. اما نکته جالب توجه این بود که شرکت های خودروسازی بدون توجه به مسائل سیاسی و تحریم های پیش روی ایران خودروهای خود را به شیوه های مختلف به فروش می رساندند، خودروهایی که بسیاری از آنها به دست مشتریان نرسیده است. مشتریانی که قبل از تلاطمات قیمتی در بازار خودرو پول های خود را واریز کرده بودند و حال با گذشته چندین ماه از ثبت نامشان بدون خودرو و جوابی قانع کننده از سوی این شرکت ها مانده اند تا چه اقدامی انجام دهند.

به گزارش موج، گروه خودروسازی سایپا طی اطلاعیه ای از مشتریان خود درخواست کرده است که با امضای الحاقیه ای یکی از موارد مطروحه در طرح جایگزینی محصولات را قبول کرده و طی زمان 9 ماه به بعد منتظر تحویل خودروهای خود باشند که این طرح به صورت زیر در اطلاعیه ای منتشر شد:

طرح جایگزینی محصولات

صبح امروز 29 اردیبهشت 1398 تعدادی از مشتریان این دو شرکت خودروساز در اعتراض به طرح جایگزین محصولات خود تجمعی اعتراضی برگزار کردند. این تجمع با شعارها و بنرهایی علیه این دو شرکت آغاز شد. مسوول ارتباط با مشتریان شرکت پارس خودرو برای شنیدن صحبت های معترضین در بین جمعیت حضور یافت و با معترضان به صحبت پرداخت که این اقدام چند دقیقه ای جو تجمع مقابل خیابان را به جوی برای گفتگو تبدیل کرد که پس از صحبت هایی راجع به شیوه ارائه طرح جایگزینی محصولات و علت فروش و پیش فروش خودرو بدون توجه به نبود خودرو و ... به دلیل عدم اقناع معترضین مجدد به تجمع تبدیل شد و نشان داد اگر شخصی به دور از منفعت طلبی با مردم به گفتگو بپردازد می تواند مردم را راضی کرده و از اتفاقات مشابه اینچنینی جلوگیری شود.

تجمع پارس خودرومشروح صحبت های مشتریان سایپا و پارس خودرو و همچنین مسوول ارتباط با مشتریان شرکت پارس خودرو به زودی در خبرگزاری موج منتشر خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها