موج
کدخبر : ۲۷۶۸۰۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-276802

در مجمع عمومی عادی سالیانه همراه اول مطرح شد؛

سال 97 همراه اول به لحاظ درآمد بین 100 شرکت برتری که سازمان مدیریت صنعتی از نظر درآمد چهاردهمین شرکت و از نظر سود سومین شرکت بوده است، درآمد تلفیقی 15608 میلیارد تومان و سود خالص 3819 میلیارد تومانی بوده که رشدی 21 درصدی داشته است..

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، مجمع عمومی عادی سالانه همراه اول با حضور سهامداران 15 اردیبهشت ماه برگزار شد. در ابتدای مجمع، مهدی اخوان بهابادی رییس هیات مدیره با اشاره به اینکه 94 درصد صاحبان سهام در این جلسه شرکت دارند، گفت: در سال گذشته شاهد تدوین برنامه استراتژی پنج ساله همراه اول بودیم که از نیمه دوم سال 97 شاهد اجرایی شدن آن هستیم، شاهد تفاوت ویژه ای بین برنامه جدید و قبلی همراه اول هستیم که در نتیجه تحول در حوزه ای سی تی دنیا است و هدف ما تحقق رویای دیجیتال است.

او با تأکید بر اینکه هیچ صنعتی سرعت رشد حوزه ای سی تی را تجربه نکرده است، افزود : سال های اخیر شاهد ظهور شرکت های همچون آمازون، ای بی، فیسبوک و... هستند که نام هیچ اپراتوری در بین آنها نیست، بنابراین کسب و کارها فراتر از تلکام سنتی پا پیش رفته است، از این رو همراه اول به دنبال توجه به منافع سهامداران و توجه به کسب و کارهای جدیدی است.

بهابادی با بیان اینکه بسیاری از همکاران سال سختی را پیش بینی می کردند، تصریح کرد: در شرکت همراه اول رشد 21 درصدی رخ داده است، در حالی که درآمد ریالی و هزینه ارزی دارد.

او با اشاره به اینکه همراه اول با اپراتور رقیب نیز همکاری می کند، گفت: سال گذشته همراه اول نشان داد که دو اپراتور با وجود رقابت می توانند برای منافع مشترک تعامل داشته باشند و پروژه روبیکا به صورت مشترک دو اپراتور همکاری کردند و امروز این سرویس 26 میلیون کاربر دارد.

او با اشاره به اینکه امسال از سوی رهبر معظم انقلاب رونق تولید نامگذاری شده است، گفت: همراه اول رتبه اول توجه به تولیدات ایرانی در میان سایر امپراتورها را دارد و این روند ادامه خواهد داشت.

در ادامه این مراسم مدیرعامل شرکت همراه اول با ارائه گزارشی از عملکرد همراه اول، گفت: در سال رونق تولید همراه اول در حمایت از تولید داخل همچون گذشته بازهم پیشرو خواهد بود به عنوان مثال هفته گذشته خط تولید داخلی سیمکارت راه اندازی شد.

حمید فرهنگ با بیان اینکه 8 میلیون و 400 هزار سیمکارت جدید سال گذشته به همراه اول اضافه شد، گفت: سهم همراه اول در بازار به 60 درصد رسیده و با دو پله صعود هفدهمین اپراتور بزرگ در جهان است.

او با تأکید بر اینکه 83 میلیون مشترک همراه فعال داریم، گفت: در حال حاضر 53 میلیون و 100 هزار سیمکارت روشن همراه اول وجود دارد.

فرهنگ با بیان اینکه همراه اول 50 سرویس جدید در سال 97 ارائه کرد، گفت: در حال حاضر باشگاه فیروزه ای 13.2 میلیون مشترک دارد و اپ همراه من نیز بیش از 14 میلیون مشترک دارد.

فرهنگ با بیان اینکه مراکز تماس سال گذشته یکپارچه شد، گفت: امسال اصلاح ارزش افزوده انجام می شود و طبق آمار 73 درصد مشترکان از سرویس ارزش افزوده راضی هستند و امروز نیز بنا نیست که سرویس ارزش افزوده را به صورت ستاره مربع انجام دهیم، بلکه هدف توسعه پلتفرم است.

مدیرعامل شرکت همراه اول با تأکید بر اینکه فرکانس به عنوان زیرساخت همراه اول توسعه یافته است، افزود: در حال حاضر احساس مشترک نسبت به صورت اینترنت مطلوب است.

او با اشاره به اینکه سال گذشته 3700 سایت روستایی همراه اول به روز رسانی شده است، گفت: در حال حاضر 500 هزار سیمکارت شبکه روستایی اضافه شده و از خدمات همراه اول استفاده می کنند.

او با بیان اینکه 70 درصد مصرف دیتای اینترنت در سال 97 نسبت به سال 96 افزایش یافته است، گفت: 32 میلیون مشترک دیتا داریم که نسبت به سال 96 رشد داشته است.

فرهنگ با تأکید بر اینکه 66 درصد کارکنان همراه اول رضایت داشته اند، گفت: در حال 3423 نفر نیروی انسانی در همراه اول و شرکت های زیر مجموعه فعالیت می کنند که به دنبال ارتقای رضایتمندی آنها هستیم، هرچند سال گذشته نیز رضایتمندی کارکنان بهبود داشته است.

او با تأکید بر همراه اول 6 سال پیاپی نظر مقبول همراه اول را کسب کرده است، گفت: سال 97 همراه اول به لحاظ درآمد بین 100 شرکت برتری که سازمان مدیریت صنعتی از نظر درآمد چهاردهمین شرکت و از نظر سود سومین شرکت بوده است، به طوری که درآمد تلفیقی 15608 میلیارد تومان و سود خالص 3819 میلیارد تومانی بوده که رشدی 21 درصدی داشته است.

او با تأکید بر اینکه سال گذشته 3 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری داشته است، گفت: سال جاری نیز سرمایه گذاری 4 میلیارد تومانی در نظر گرفته ایم که پیش بینی ما کسب درآمد 16600 میلیارد تومانی است، همچنین رشد عملیاتی 18.5 درصدی در نظر گرفته شده است.

فرهنگ با بیان اینکه در برنامه پنج ساله همراه اول درآمد 100 هزار میلیارد تومانی در نظر گرفته شده است، گفت: در این دوره باید سرویس های جدیدی با تمرکز بر سرویس های سازمانی است که پیش از این توفیق چندانی نداشته ایم، در حالی که بسیاری از سازمان نیاز به ارائه خدمات در حوزه ای سی تی هستند که همراه اول باید به این بازار ورود کند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها