موج
کدخبر : ۲۷۶۷۱۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-276719

صلواتی؛

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز گفت: خط لوله گاز ایرانشهر -چابهار در حال نهایی شدن است، همچنین امسال شهر زابل از نعمت گاز بهره مند خواهند شد و پروژه ایرانشهر- خاش نیز در یک هفته آینده پیمانکار آن مشخص می شود و تا پایان سال اجرایی خواهد شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز در حاشیه بیست و چهارمین نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پخش با اشاره به اینکه سال گذشته 750 کیلومتر خط لوله گاز را بهره برداری کردیم، گفت: در این سال ضمن اینکه چند شهر از گاز بهره مند شدند، در اشتغال زایی نیز موثر شد. همچنین در اسفند ماه 97 تولید ماده بودار کننده گاز را تولید کردیم و بعد از آمریکا، روسیه و فرانسه چهارمین کشور تولیدکننده این محصول در جهان شدیم.

صلواتی با بیان اینکه کمبود اتان شرکت های پتروشیمی در سال گذشته برطرف شد، افزود: پست برق پشتیبان شرکت های عسلویه سال گذشته افتتاح شد و در بخش فیبرنوری و مخابرات نیز اقدامات موثری انجام شده است.

او با تأکید بر اینکه سه پروژه خط انتقال را زودتر از برنامه افتتاح کردیم، گفت: سال گذشته پروژه ملی دیسپچینگ گاز نیز سال گذشته انجام شد.

او با تأکید بر اینکه خط لوله گاز ایرانشهر -چابهار در حال نهایی شدن است، گفت: امسال شهر زابل از نعمت گاز بهره مند خواهند شد و پروژه ایرانشهر- خاش نیز در یک هفته آینده پیمانکار آن مشخص می شود و تا پایان سال اجرایی خواهد شد. 

صلواتی با اشاره به برنامه های سال 98، گفت: امسال 830 کیلومتر خط انتقال گاز بهره برداری می شود و 2000 کیلومتر نیز پرون سپاری خواهد شد و چندین پست انتقال نیز افتتاح خواهد شد. در مجموع تا سال 1400 افتتاح 4 هزار کیلومتر شبکه انتقال گاز و بهره برداری از 4 پالایشگاه در دستور کار قرار داریم.

او با تأکید بر اینکه ظرفیت بنیادین به 9 میلیارد مترمکعب خواهد رسید، گفت: چند میدان در حال انجام مطالعات ارزیابی و انعقاد قرارداد برای انجام پروژه هستیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها