موج

دولت و ستاد تنظیم بازار به دلیل صف های طولانی به وجود آمده برای توزیع گوشت در تازه‌ترین اقدام تصمیم گرفتند که شیوه توزیع گوشت قرمز به نرخ تنظیم بازاری را تغییر دهند

به گزارش خبرگزاری موج، دولت با افزایش قیمت گوشت قرمز اقدام به افزایش واردات این محصول و توزیع آن به صورت تنظیم بازاری با نرخ مصوب ستاد تنظیم بازار کرد که باعث شد به دلیل تفاوت قیمت با گوشت آزاد، مردم ساعت ها در صف های طولانی منتظر می‌ماندند تا بتوانند گوشت دولتی که به هر نفر سه کیلو تعلق می گرفت را دریافت کنند.

 سهمیه گوشت دولتی قصابی‌ ها قطع شد

به دلیل صف های طولانی به وجود آمده دولت و ستاد تنظیم بازار در تازه‌ترین اقدام تصمیم گرفتند که شیوه توزیع گوشت قرمز به نرخ تنظیم بازاری را تغییر دهند و آن را از طریق توزیع و عرضه بین جوامع هدف به دست مردم برسانند تا دیگر نیازی به تشکیل صف‌های طولانی نباشد. در پی این تصمیم، سهمیه گوشت دولتی قصابی‌هایی که تا چند روز پیش اقدام به دریافت سهمیه و توزیع آن بین مردم می‌کردند، قطع شد و قصابی ها هم می توانند گوشت قرمز را از بازار آزاد تامین کرده و بفروشند که همین موضوع موجب اعتراض و تجمع قصاب‌ها در مقابل وزارت صنعت، معدن و تجارت شد.

براساس گفته معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت، به هیچ کدام از فروشگاه های زنجیره ای گوشت تنظیم بازاری داده نمی‌شود و فقط این گوشت به فروشگاه اتکا داده می‌شود. سازمان‌ها و ادارات دولتی و ارگان‌های نظامی هم می‌توانند برای اعضا و پرسنل خود اقدام به تامین گوشت کنند و همچنین کارگران کارخانه ها می‌توانند به اتاق تعاون مراجعه کرده و از طریق تعاونی اسکات سهمیه خود را دریافت کنند. آنها البته می‌توانند به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز مراجعه کنند و از طریق سازمان تامین اجتماعی از گوشت تنظیم بازاری استفاده کنند و دیگر سازمان ها و ادارات نیز می‌توانند از طریق تعاونی‌های خود گوشت قرمز دریافت کنند.

گوشت تنظیم بازاری این طور نیست که هر هفته یا هر ماه توزیع شود و همه اقشار یک بار سهمیه گوشت خود را دریافت می کنند و پس از آن مرحله بعدی آغاز شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

نظرات:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها