موج
کدخبر : ۲۶۷۸۸۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-267881

خبرگزاری موج گزارش می دهد

صبح امروز انتخابات اتاق بازرگانی تهران در هتل لاله با حضور نزدیک به 280 نماینده از 14900 نماینده آغاز شد که پیش بینی می شود تا پایان موعد به 10 هزار نفر برسد، همچنین نظارت بر انتخابات به صورت چند لایه انجام می شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، نهمین دوره انتخابات اتاق های بازرگانی سراسر کشور در حالی روز شنبه آغاز به کار کرد که در همان ساعت آغاز انتخابات که از 8 صبح 11 اسفند شروع شده بود بیش از 280 نفر در محل برگزاری حضور یافتند. این آمار با توجه به اینکه  هیات رییسه اتاق بازرگانی تهران پیش از این اعلم کرده بود که بیش از 14900 نفر می توانند در رای گیری مشارکت کنند عدد قابل چشم گیری نبود، اما این آمار کم کم افزایش یافت و در حوالی ظهر تعداد شرکت کنندگان به بیش از 1300 نفر رسید. شاید یکی از دلایل آمار پایین مشارکت در ساعت اولیه ، ترافیک و برگزاری انتخابات در نخستین روز کاری هفته بود، از این رو انتظار می رود تا پایان روز یعنی ساعت 19:00 تعداد بیشتری در انتخابات مشارکت کنند.

این انتخابات که به صورت الکترونیکی انجام می شود و هیات نظارت نیز مستقر هستند. در این اتخابات همچنان مسعود خوانساری به عنوان یکی از اعضای تیم نظارتی حضور دارد که دلایل این موضوع از سوی ابراهیم بهادرانی، رئیس هیات عالی نظارت بر انتخابات اتاق بازرگانی تهران اینگونه پاسخ داده شد که« طبق قانون تجارت تا زمانی که فرد جدیدی معرفی نشده ، افرادی که در پیش انتخاب شده اند و به اصطلاح مسئول شرکت هستند و اختیار آن را دارند، اجازه مدیریت دارند. از این رو گرچه ممکن است از قانون تجارت تفسیرهایی صورت گیرد، ولی قانون صراحت دارد که تا زمانی که تغییرات صورت نگیرد، فرد انتخاب شده، قابلیت مدیریت داشته و معتبر است. این نظر هیات نظارت است و لاغیر.»

براساس گزارش میدانی از محل برگزاری انتخابات، نظارت مطابق با آیین نامه انتخابات اتاق های بازرگانی بوده و انجمن نظارت بر انتخابات کشور نیز در این راستا تشکیل شده است و در هر یک از اتاق های بازرگانی کشور نیز، هیات های نظارتی اتاق ها را تشکیل داده اند که وظیفه نظارت فنی و اجرایی را بر فرآیند انتخابات کاملا دارند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها