موج
کدخبر : ۲۶۴۴۵۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-264456

با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی انجام شد؛

وزیر امور اقتصادی و دارایی با بهره برداری و آغاز عملیات اجرای بیش از ۲۸۰۰ پروژه در استان گلستان، گفت: با وجود تاثیرات منفی جنگ تحمیلی و تحریم های ظالمانه امریکا در شاخص های اقتصادی مثل بیکاری و تورم، نباید از تحولات ساختاری مثبت ایجاد شده در اقتصاد کشور بواسطه انقلاب اسلامی غافل شد.

به گزارش خبرگزاری موج، فرهاد دژپسند در مراسم افتتاح و کلنگ زنی متمرکز 2800 پروژه عمرانی و اقتصادی به ارزش بیش از دوهزار و صد میلیارد تومان با ظرفیت اشتغال زایی برای بیش از 6600 نفر در استان گلستان در دهه مبارک فجر، این ایام را، ایام تغییر سبک زندگی و فرهنگ عمومی مردم ایران دانست و گفت: ایام دهه فجر یادآور حس آزادی و استقلال و ایجاد نظامی بهره مند از آموزه های دینی است، از این رو این ایام را ناخواسته در درونمان بطور نهادینه جشن می گیریم.
وی ضمن اذعان بر وجود برخی مشکلات در جامعه اظهار داشت: باید یادمان باشد جهت گیری مان گذر از یک نظام استبدادی، وابسته و مطیع به نظامی مبتنی بر آرای مردم و اراده ملت بود.

به عقیده وی نظام جمهوری اسلامی، نظامی است که در آن رای ملت حق الناس است و مقام ولایت فقیه در این نظام به سهولت منادی کرسی های آزاداندیشی و اندیشه ورزی در دانشگاه ها است. همچنین ایجاد عدالت اجتماعی با برقراری تعادلات منطقه ای یک ارزش و هدف است و در این نظام سطح بندی ها به  گونه ای است که جامعه، جامعه کاستی نباشد و حتی مناطق محروم از سهمیه کنکور برای تسهیلات عالیه برخوردار باشند.

به گفته وی دسترسی مناطق روستایی به تسهیلاتی اعم از آب، برق و گاز و دیگر موارد، از اولویت های ما بود و در حال حاضر نیز شاهد هیچ روستای بالای 20 خانوار محروم از برق نیستیم.

وزیر امور اقتصادی و دارایی در ادامه با بیان این که جامعه ما شیرینی استقلال خود را حس کرده است، اظهار داشت: دهه مبارک فجر یادآور این تحولات بنیادین است.

وی با اشاره به این که باید تاکنون به جایی می رسیدیم که اقتصاد از اتکا به بودجه نفتی رهایی پیدا می کرد، افزود: نظام هنوز به صورت کامل مستقر نشده بود که شاهد تحمیل مهمان ناخوانده و نامبارکی به نام جنگ شدیم.

به گفته وی این جنگ، جنگی ساده و گذرا نبود، بلکه جنگی خانمان برانداز بود که در آن خواب های آشفته دشمن تعبیر نشد و به تاریخ سپرده شد.

وی با اشاره به خسارت حاصله در این جنگ که کشور ما متحمل آن شده بود، تصریح کرد: این عامل باعث شد که به هدف مطلوب نرسیم زیرا مجبور بودیم ضمن جبران خسارت ها، مسیر توسعه خود را نیز پیش بگیریم.

دژپسند از تحریم ظالمانه یک جانبه آمریکا علیه ایران به عنوان شکل تکامل یافته جنگ اقتصادی آمریکا یاد کرد و اظهار داشت: اگر با وجود مشکلات فعلی بیکاری و گرانی، تحولات ساختاری را نیز ببینیم آثار انقلاب بیشتر برای همگان نمایان می شود و چنانچه به برخی مشکلات فایق آییم می توانیم شیرینی تحولات بنیادی را حس کنیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها