موج

وزیر نیرو خبر داد

اردکانیان گفت: در برخی کشورها نزدیک به 60 سال است که از داده های ماهواره ای برای مدیریت انرژی استفاده کرده اند و امروز ما به دنبال بهره گیری از این داده ها برای کاهش تنازعات در حوزه های آبریز مشترک هستیم

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، وزیر نیرو و وزیر ارتباطات امروز در نشستی در پژوهشگاه فضایی برای رونمایی از دستاوردهای حوزه فضایی کشور در چهلمین سالگرد انقلاب بودند.

اردکانیان وزیر نیرو پس از بازدید نمایشگاه دستاوردهای فضایی در این نشست با اشاره به اینکه ظرفیت های علمی و تجربی در حوزه های فضایی بکار گرفته شده است، گفت: در وزارت نیرو که وظیفه تامین آب و برق پایدار دارد و به واسطه شرایط امکان مبادله انرژی با همسایگان دارد که پژوهش های در این بخش توسط پژوهشگاه انجام می شود.

او با بیان اینکه در عرصه های آب و انرژی نباید برخلاف طبیعت عمل کنیم، افزود: در واقع تمام دستگاه های دولتی باید به صورت هماهنگ عمل کنند. امروز حوزه های آبریز مشترک از رودخانه تا آب های زیرزمینی دارد که امکان تنازع در این بخش با استفاده از دستاوردهای فناوری کاهش می یابد.

او با تاکید بر اینکه در زمینه تولید برنج به تصمیم های خوبی رسیده ایم، تصریح کرد: بر مبنای این تصمیم در مناطق کم آب کشت برنج محدود خواهد شد که بهره گیری از اطلاعات ماهواره ای دستیابی به اهداف را تسهیل خواهد کرد.

اردکانیان با تاکید بر اینکه بسیاری از کشورها نزدیک به 60 ساله از فناوری و ماهواره برای مدیریت انرژی استفاده می کنند، اظهار کرد: در حال حاضر امیدواریم از این توانمندی برای عملیاتی کردن برنامه دولت در سال جاری استفاده کنیم.

در واقع داده های ماهواره برای پایش و مدیریت بلایای طبیعی ، پیشنهاد الگوی سطح زیرکشت، نگهداری زیرساخت ها و ...بکار گرفته می شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها