English

تأکید استاندار اصفهان بر تنظیم بازار با بهره‌گیری از فناوری‌های جدید

استاندار اصفهان گفت: استفاده از روش‌های جدید و فناوری روز برای تنظیم بازار ضروری است و نظارت باید شامل تمام زنجیره از تولید تا مصرف باشد و نظارت تنها بر حلقه پایانی کافی نیست.

تأکید استاندار اصفهان بر تنظیم بازار با بهره‌گیری از فناوری‌های جدید
به گزارش خبرگزاری موج اصفهان

، سیدرضا مرتضوی در نشست تنظیم بازار استان اظهار داشت: دولت سیزدهم در حوزه تولید و بازار با حمایت از تولیدکنندگان به دنبال رونق و جهش تولید است و با تنظیم بازار به دنبال مهار تورم و حمایت از مردم بویژه اقشار کم درآمد جامعه است.

وی ادامه داد: استان اصفهان با بیش از یک هزار و ۳۰۰ مرغداری از ظرفیت خوبی در زمینه تولید مرغ و تخم مرغ برخوردار است و در عین حال مزیت صادراتی استان برای صادرات مرغ و تخم مرغ می‌تواند به کمک این صنعت در استان بیاید.

مرتضوی تصریح کرد: در صورتی که انجمن مرغداران و مرغداری‌های استان تولید میزان مرغ مورد نیاز استان را تضمین کنند، استانداری اصفهان با هماهنگی وزارت جهاد کشاورزی آمادگی تخصیص مازاد تولید مرغداران استان برای مصرف در سایر استان‌های کشور و تسهیل برای دریافت مجوز صادرات و کمک برای ثبت ال.سی برای مرغداران استان را دارد.

استاندار اصفهان بیان کرد: باید از مزیت صاداراتی استان اصفهان استفاده کرد و تولیدکنندگان در این زمینه بتوانند برندسازی کنند، مشروط بر آن که بازار داخلی استان رها نشود و این بازار را در اختیار محصولات وارداتی از سایر استان‌ها قرار ندهند.

وی تاکید کرد: به دنبال بهره‌گیری از تمام توانمندی‌های موجود استان در حوزه صنعت و به ویژه کشاورزی هستیم و برای این امر باید ساختارهای کسب داده‌های آماری از بخش تولید، اصلاح شود و به عنوان نمونه باید اطلاع دقیقی از تعداد دفعات جوجه‌ریزی و میزان دقیق تولید از تمامی واحدهای مرغداری داشته باشیم و استناد تنها به داده‌های سامانه رهتاب در این زمینه کافی نیست.

مقام عالی دولت در استان با اشاره به الزام توزیع شکر مصرفی خانوارها به صورت بسته‌بندی در مراکز توزیع گفت: این روش عرضه خارج از شبکه را محدود می‌کند و نظارت را دقیق‌تر را میسر می‌کند.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه