English

همزمان با برگزاری نمایشگاه قرآن و عترت؛

آموزش قرآن به روش خلاقانه در اپلیکیشن «شهر قرآنی» در نمایشگاه اصفهان

مدیرعامل شرکت بازی‌سازی «بوی مسیر بهشت» ضمن تأکید بر روش‌های غیرمستقیم و خلاقانه در آموزش قرآن گفت: اپلیکیشن «شهر قرآنی» با تکیه بر بازی و سرگرمی در حوزه آموزش‌ قرآن موجب می‌شود تا کودک بدون خستگی و کسالت به یادگیری قرآن بپردازد.

آموزش قرآن به روش خلاقانه در اپلیکیشن «شهر قرآنی» در نمایشگاه اصفهان
به گزارش خبرنگار اصفهان خبرگزاری موج

،علیرضا جوادی، مدیرعامل شرکت بازی‌سازی «بوی مسیر بهشت» با نام اختصاری «بمب» از شهر مقدس مشهد و از شرکت‌کنندگان در نوزدهمین نمایشگاه قرآن و عترت اصفهان اظهار داشت: کار ما تولید بازی‌های رایانه‌ای با محوریت فرهنگ و هنر می‌باشد و امسال اولین سال حضور ما در این نمایشگاه به واسطه تولید اپلیکیشن «شهر قرآنی» است.

وی در توضیح اپلیکیشن «شهر قرآنی» افزود: این اپلیکیشن، ترکیبی از بازی و اپلیکیشن است و با روشی غیرمستقیم و خلاقانه از طریق بازی و سرگرمی، قصه، شعر و موسیقی به آموزش سوره‌های جزء 30 قرآن کریم و همچنین ارائه مفاهیمی درخصوص حفاظت از محیط‌زیست، ارتباط با والدین، نماز اول وقت، آشنایی با مسجد و کتابخوانی می‌پردازد. آموزش قرآن و عترت و حفظ جزء 30 قرآن کریم، هدف اصلی ساخت این اپلیکیشن است و به صورت نامحسوس و غیرمستقیم موجب پرورش ذهن کودک در این حوزه می‌گردد.

مدیرعامل شرکت بازی‌سازی «بوی مسیر بهشت» با اشاره به مخاطب هدف این اپلیکیشن بیان کرد: مخاطب اپلیکیشن «شهر قرآنی» کودک و نوجوان است. در ابتدا مخاطب هدف و اصلی ما برای طراحی این اپلیکیشن، رده سنی 3 تا 10 سال را شامل می‌شد؛ اما اکنون گستره سنی استفاده‌کنندگان از این اپلیکیشن فراتر رفته و سنین بالاتر و حتی والدین نیز از آن استفاده می‌نمایند.

وی یادآور شد: اولین نسخه این اپلیکیشن در سال1400 منتشر شد که با استقبال و بازخورد خوبی به خصوص از جانب مردم مواجه شد. انتشار نسخه اولیه حدود 8 ماه به طول انجامید و اکنون دو سال است که یک گروه به صورت تخصصی بر روی آن کار می‌کنند.

جوادی درخصوص نحوه دریافت این اپلیکیشن گفت: اپلیکیشن «شهر قرآنی» از پلتفرم بازار و مایکت قابل بارگیری می‌باشد. حدود 500 هزار کاربر نیز آن را بارگیری نموده و 100 هزار نصب فعال دارد.

وی با اشاره به طیف وسیع استفاده‌کنندگان از اپلیکیشن «شهر قرآنی» توضیح داد: بیش از هزار مهدکودک در سراسر کشور و همچنین تمامی مهدالرضاهای آستان قدس رضوی، سازمان تبلیغات اسلامی در استان‌های مختلف، بخش‌های فرهنگی نهادهای کشور همچون شهرداری تهران و مشهد، معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد، سپاه و ارتش نیز از این اپلیکیشن استفاده می‌کنند.

مدیرعامل شرکت بازی‌سازی «بوی مسیر بهشت»، وجه تمایز اپلیکیشن «شهر قرآنی» نسبت به موارد مشابه را ارائه آموزش‌های قرآنی و فرهنگی به صورت غیرمستقیم و با روش خلاقانه دانست و افزود: بسیاری از روش‌های آموزش قرآن و مسائل فرهنگی به همان شیوه سنتی استفاده می‌شود که دلزدگی کودک را به همراه دارد. اپلیکیشن «شهر قرآنی» با ارائه روش‌های مبتکرانه در حوزه آموزش‌ قرآن موجب می‌شود تا کودک بدون خستگی و کسالت به یادگیری قرآن بپردازد.

وی با اشاره به دیگر محصولات این شرکت دانش بنیان تصریح کرد: واقعیت مجازی یا واقعیت افزوده با موضوع نماز و اپلیکیشن دیگری برای قصه‌های کهن فارسی از دیگر محصولات شرکت ما می‌باشد. اکنون نیز درحال آماده سازی اپلیکیشن «شهر قرآنی2» هستیم که 90 درصد آن انجام شده است و بنا داریم در صورت امکان در همین نمایشگاه از آن رونمایی کنیم.

جوادی در پایان سخنان خود ضمن ابراز خوشحالی از حضور در نمایشگاه قرآن و عترت اصفهان گفت: حضور در این نمایشگاه باعث افتخار است و امیدواریم محصولات ارائه شده از جانب ما برای مخاطبان کاربردی باشد.

گفتنی است، به مناسبت برگزاری نوزدهمین نمایشگاه قرآن و عترت اصفهان، دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان با برپایی چندین غرفه‌‌ و میزبانی تعدادی از فعالان حوزه فناوری‌های قرآنی از سراسر کشور در این نمایشگاه حضور دارد.

یادآور می‌شود، نوزدهمین نمایشگاه قرآن و عترت استان اصفهان از 19 تا 25 اسفندماه سال جاری در محل سابق نمایشگاه‌های بین‌المللی اصفهان واقع در پل شهرستان برگزار و از ساعت 15 تا 22 میزبان علاقمندان به فعالیت‌های قرآنی خواهد بود.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه