English

۱۹ تا ۲۵ اسفند ماه؛

نوزدهمین نمایشگاه قرآن اصفهان با ۱۰۰ مشارکت‌کننده برگزار می شود

نوزدهمین نمایشگاه قرآن اصفهان با ۱۰۰ مشارکت‌کننده ۱۹ تا ۲۵ اسفند ماه در محل سابق نمایشگا اصفهان واقع در پل شهرستان برگزار می شود.

نوزدهمین نمایشگاه قرآن اصفهان با ۱۰۰ مشارکت‌کننده برگزار می شود
به گزارش خبرنگار اصفهان خبرگزاری موج

، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان در  نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: مساجد اصفهان تصویری از بهشت هستند و شخص هنرمند با شناخت، کشف و شهود و انس با قرآن و مفاهیم معنوی توانسته چنین بنای عظیمی بسازد.

مهدی سیدین نیا گفت:اگر هر کس در زندگی خود همین فهم را از قرآن داشته باشد، در همه عرصه‌های زندگی‌اش و نیز در عرصه‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی جامعه اثر بسیار زیادی خواهد داشت. هر چه در جهان خلقت وجود دارد، در کتاب آسمانی قرآن نیز موجود است.

وی افزود: سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان حمایت مالی نمایشگاه و تقسیم‌بندی وظایف کمیته‌ها، به‌خصوص نگاه ویژه به حوزه کودک و نوجوان، رویدادهای جنبی، بازی‌ها و محافل قرآنی، مسابقات قرآنی و... را به عهده دارد.

این مقام مسئول با بیان اینکه اداره‌کل اوقاف و امور خیریه در حوزه برپایی کرسی‌های تلاوت و محافل قرآنی فعالیت می‌کند،گفت:مدیریت بخش هنری نمایشگاه با حوزه هنری است. دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان نیز بخش علم و فناوری مشتمل بر معرفی مؤسسات نوآور و خلاق و گروه‌های دانش‌بنیان را مدیریت می‌کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با اشاره باینکه مؤسسه نهج‌البلاغه استان مدیریت بخش نهج‌البلاغه را بر عهده دارد، ادامه داد: در حوزه ترجمه‌ها و تفاسیر نهج‌البلاغه، نرم‌افزارها و ابزارهای آموزشی و... از خدمات این مؤسسه بهره می‌بریم. جامعه‌المصطفی نیز با معرفی فعالان قرآنی خارج از کشور در این نمایشگاه‌ حضور خواهد داشت.

به گفته وی، آستان قدس رضوی بخشی از مدیریت نمایشگاه را به عهده دارد.

این مقام مسئول افزود:اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های قرآن‌‌ و عترت استان با همکاری جامعه‌القرآن مدیریت بخش حفظ را در دستورکار دارند، به‌ویژه مؤسسات فعال در حوزه قرآن‌‌ و عترت در برگزاری مسابقات قرآنی و فعالیت‌های مشابه کمک می‌کنند.

مدیر کل ارشاد استان اصفهان با بیان اینکه این گروه بخش استعدادیابی هم دارند که در آینده به دیگر فعالیت‌هایشان اضافه خواهد شد، گفت: مرکز مدیریت حوزه عملیه استان اصفهان نیز مسئولیت مشاوره و پاسخگویی به شبهات و سؤالات دینی را در نمایشگاه به عهده گرفته‌ است.

سیدین‌نیا تصریح کرد: مرکز تحقیقات رایانه‌ای حوزه علمیه به معرفی و عرضه نرم‌افزارهای قرآنی می‌پردازد. بنیاد مهدویت و آینده‌پژوهی نیز در نمایشگاه حضور دارد و آثار هنری به نمایش خواهد گذاشت. امیدواریم این مجموعه بتواند در زمینه سیره شهدا و موضوعات قرآنی محتواهایی عرضه کند.

وی با بیان اینکه دارالقرآن الکریم مدیریت بخش ترجمه و تفسیر قرآن را بر عهده دارد، افزود: اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای ارائه کتب مذهبی ناشران و چاپ قرآن‌های متنوع در نمایشگاه حضور دارد.

سیدین نیا بیان داشت:اداره‌کل نهاد کتابخانه‌های استان نیز از ظرفیت و گنجینه نسخ قرآنی در نمایشگاه امسال استفاده خواهد کرد. و در مجموع، ۱۷ بخش و کمیته در نوزدهمین نمایشگاه قرآن و عترت فعالیت می‌کنند.

 

تمرکز نمایشگاه بر کودکان و نوجوانان است

 رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان نیز در این نشست اظهار کرد: امسال بهار قرآن با بهار طبیعت همزمان شده است و امیدوارم با برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده، این رویداد به خوبی برگزار شود.

کمال حیدری با اشاره باینکه محل برگزاری نمایشگاه قرآن  در پل شهرستان است، گفت:برنامه صحنه نیز از ساعت ۲۰ تا ۲۳ هر شب برای غنابخشی به نمایشگاه اجرا می‌شود. 

وی افزود: مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب ما را به سوی معنویت سوق دادند، ما در جامعه باید به سمت معنویت حرکت کنیم و آن را مقدمه ظهور در نظر داشته باشیم.

رئیس سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان گفت:با توجه به رویدادهایی که در عرصه جهانی می‌بینیم، برای ما غیرقابل تصور بود که جریانی به نام مقاومت غزه در جهان رخ دهد و به دنبال آن تلاش برای مهجور کردن قرآن و اسلام انجام شد. در این شرایط ما باید از قرآن درس بگیریم، ولی متأسفانه نتوانستیم از فرامین و دستورات الهی بهره ببریم. جوامع بشری در فقدان معنویت به سر می‌برند و جهان با وجود اینکه علم در اوج است، از نظر اخلاقی در انحطاط قرار دارد.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه