English

امام جمعه اصفهان تاکید کرد:

ضرورت تحقق جوان‌گرایی همراه با تخصص در ادارات

امام جمعه اصفهان بر ضرورت تحقق جوان گرایی در عین داشتن تخصص در ادارات تاکید کرد.

ضرورت تحقق جوان‌گرایی همراه با تخصص در ادارات

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، آیت الله طباطبایی نژاد، امام جمعه اصفهان در دیدار مدیرکل هواشناسی استان اصفهان گفت: ما فرد متدین اهل کار، کارشناس و با تجربه کم داریم و این که رهبر انقلاب به جوان گرایی توصیه کردند به این معنا است که فرد باید کاربلد نیز باشد.

وی با اشاره به توصیه های امیرمومنان(ع) به مالک اشتر اظهارداشت: حضرت می فرماید برای ادارات خود، عیونی قرار دهید و یا در خطابی به یکی از فرمانداران خود در بصره می فرماید " عیون من خبر دادند که بر سر سفره ای شرکت کردی که فقرا بر سر آن سفره نبوده و اغنیا حضور داشته اند" ، این به این معنا است که مدیران در ادارات می توانند عیونی داشته باشند.

امام جمعه اصفهان افزود: ما فرد متدین اهل کار، کارشناس و با تجربه کم داریم و این که رهبر انقلاب به جوان گرایی توصیه کردند به این معنا است که فرد باید کاربلد نیز باشد.

 مدیر کل هواشناسی استان اصفهان، گزارشی از اقدامات این سازمان در این استان ارائه کرد و اظهار داشت: ایستگاه‌های هواشناسی اصلی در شهرستان‌ها مستقر است و هم چنین سازمان، دارای ایستگاه‌های ۲۴ و ۱۲ ساعته و ایستگاه هواشناسی کشاورزی است که دو ایستگاه در این زمینه در استان داریم.

حمیدرضا خورشیدی عنوان کرد: در حوزه توسعه و تجهیز نیز به سمت توسعه ایستگاه‌های خودکار رفته‌ایم و ایستگاه های اقلیم شناسی از ۴ ایستگاه به ۱۲ ایستگاه در استان افزایش یافته و تعداد ایستگاه‌های  باران سنجی در استان طی دو سال اخیر به ۹ ایستگاه رسیده است.

وی با تاکید بر حمایت و همکاری سازمان هواشناسی با شرکت های دانش بنیان تصریح کرد: برای حمایت از شرکت های دانش بنیان، با توجه به این که تجهیزات هواشناسی وارداتی است، تصمیم گرفته شد ساخت مودم‌های ارسال ‌اطلاعات هواشناسی توسط یکی شرکت‌های دانش بنیان اصفهان انجام شود، لذا با همکاری شرکت‌های دانش بنیان این دستگاه ساخته شد و بیش از یک سال است که این دستگاه با تولید داخل در حال استفاده می باشد. 

این مقام مسئول هم چنین با اشاره به پیش‌بینی‌های هواشناسی برای پاییز و زمستان سال جاری گفت: امسال پاییز خوبی را به خصوص در سرچشمه ها و مناطق غربی استان شاهد خواهیم بود و تا ۴۰ درصد بیشتر از نرمال بارش خواهیم داشت. 

مدیر کل هواشناسی استان اصفهان خاطر نشان کرد: اوج بارش‌ها از نیمه دوم آبان خواهد بود و تا آخر آذر ادامه دارد و در این ۴۵ روز بارش‌های خوبی را داریم، هم چنین بارش‌های زمستان امسال نیز نرمال خواهد بود.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه