English
موج
کدخبر : ۴۳۴۸۴۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-434847
رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان خبر داد:

صدور پروانه‌ ساختمانی الکترونیکی از ابتدای تیرماه 1401

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: از ابتدای تیرماه قرار است با تجهیز امکانات و تهیه بستر مناسب در حوزه آی تی امکان صدور پروانه ساختمانی به شکل غیرحضوری فراهم شود.

صدور پروانه‌ ساختمانی الکترونیکی از ابتدای تیرماه 1401

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، محمد نورصالحی با اشاره به صدور پروانه‌های ساختمانی الکترونیکی به شهروندان، اظهار کرد: بر اساس فعالیت کنونی شهرداری اصفهان و تعهدی که به شورای اسلامی شهر اصفهان داده شده است، از ابتدای تیرماه قرار است با تجهیز امکانات و تهیه بستر مناسب در حوزه آی تی (IT) امکان صدور پروانه ساختمانی به شکل غیرحضوری فراهم شود.

وی با بیان اینکه صدور پروانه ساختمانی به شکل غیرحضوری با مراجعه متقاضیان از طریق سامانه‌های رایانه‌ای فعال اجرا می‌شود، ادامه داد: در این سامانه‌ها امکان درخواست پروانه، ارائه درخواست و تعیین میزان پروانه برای متقاضیان با تعداد طبقه و ظرفیت پلاک ساختمانی تعیین شده است.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: با ایجاد امکان صدور پروانه ساختمانی به صورت غیرحضوری متقاضیان از ضوابط و امکانات پلاک ساختمانی خود اطلاع می‌یابند و می‌توانند درخواست صدور پروانه را برای شهرداری ارسال کنند.

وی خاطرنشان کرد: در واقع با اجرای این طرح امکان صدور پروانه اولیه برای متقاضیان بدون مراجعه حضوری به شهرداری فراهم می‌شود و بر مبنای امکاناتی که به آنها به ارائه می‌شود می‌توانند نقشه‌ها را تهیه کرده و به شهرداری ارسال کنند تا بتوانند در زمان درخواست شده پروانه ساختمانی را دریافت کنند.

نورصالحی خاطرنشان کرد: اجرایی شدن این امکان و خدمات نیازمند همکاری سایر دستگاه‌ها به خصوص اداره کل راه و شهرسازی استانداری اصفهان است و امیدواریم در آینده این وضعیت فراهم شود، در حال حاضر برای تصویب بسترهای مناسب در کمیسیون ماده ۵ شرایط این همکاری وجود دارد.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار کرد: در برنامه‌ریزی‌های شهری جلساتی جهت فراهم کردن بستر برای همکاری دستگاه‌های ذی‌ربط در راستای صدور پروانه ساختمانی برگزار شده است، از ابتدای تیرماه با اجرای این اقدام ارزشمند تلاش می‌شود تا در جهت رضایت شهروندان و سلامت مسیر صدور پروانه ارائه خدمات بهینه‌تر انجام و قدم بزرگی در راستای رضایت‌مندی شهروندان برداشته شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه
مهمترین اخبار
گفتگو
آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه