English

سرپرست شرکت گاز استان اصفهان اعلام کرد:

مصرف بیش از ۶ میلیارد متر مکعب گاز طبیعی در نیروگاه های استان اصفهان

سرپرست شرکت گاز استان اصفهان از مصرف بیش از 6 میلیارد و365میلیون متر مکعب گاز در نیروگاه های استان در سال گذشته خبر داد.

مصرف بیش از 6 میلیارد متر مکعب گاز طبیعی در نیروگاه های استان اصفهان

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، ابوالقاسم عسکری گفت: سال گذشته بیش از 16میلیارد و 400 میلیون متر مکعب گازطبیعی در بخش صنایع استان به مصرف رسیده که 38 درصد آن  معادل 6 میلیارد و365 میلیون متر مکعب، در نیروگاه های سطح استان به مصرف رسیده است.

وی با تاکید بر سیاست جایگزینی گاز طبیعی با سایر سوخت های فسیلی نظیر مازوت و فرآورده های میان تقطیر بیان داشت: استفاده از گاز طبیعی به میزان قابل توجهی آلودگی ناشی از سایر سوخت ها را کاهش داده و در تولید برق استان نقش بسزایی دارد.

این مقام مسئول گفت: مصرف گاز طبیعی علاوه بر مزیت‌های زیست محیطی، منجر به کاهش هزینه‌های تعمیر و نگهداری و افزایش قابلیت اطمینان بهره‌برداری از واحدهای نیروگاهی نسبت به سوخت مایع است.

سرپرست شرکت گاز استان اصفهان، با اشاره به افزایش هر ساله تعداد مشترکین گاز طبیعی و میزان مصرف گاز در استان، گفت: تداوم تولید برق با سوخت گاز با کمک مردم امکان پذیر است لذا از هم استانی های عزیز درخواست می شود با صرفه جویی در مصرف برق و گاز، به تامین مطمئن گاز به ویژه در فصول سرد سال کمک کنند و امکان پایداری گازرسانی در تمامی بخش های مصرفی گاز طبیعی را به نحو مطلوب و شایسته، فراهم سازند.

عسکری، با اشاره به منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در رابطه با نامگذاری سال 1401 با عنوان؛ تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین تاکید کرد: شتاب‌بخشی به روند گازرسانی به صنایع، افزون بر جهش و رفع موانع تولید، توسعه اقتصادی و خدمات متوازن گازرسانی بمنظور اشتغال آفرینی، سبب جایگزینی این سوخت پاک با دیگر سوخت‌های فسیلی و کاهش آلودگی هوا و صیانت از محیط‌ زیست می‌شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه