موج
کدخبر : ۴۱۲۵۹۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-412594

همزمان با دهه فاطمیه (س) و سالروز شهادت سردار قاسم سلیمانی انجام شد؛

معاون اجتماعی و مشارکت‌های مردمی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان از برپایی موکب‌های «هنر مردان» با حضور هنرمندان اصفهانی در میدان امام حسین(ع) خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، سعید امامی گفت: همزمان با ایام شهادت فاطمه زهرا(س) و سالروز شهادت شهید سلیمانی، موکب های «هنر مردان» با حضور هنرمندان اصفهانی در بخش های مختلف نقاشی، تئاتر، سینما و خطاطی  تا روز پنجشنبه (16دی ماه) در میدان امام حسین(ع)، مقابل ارگ جهان نما برپا شده است.

وی اظهار کرد: این موکب ها با شعار «شهادت، هنر مردان خداست» هرشب از ساعت 18 تا 23 پذیرای عموم شهروندان اصفهانی است.

امامی افزود: در این موکب ها از حضور هنرمندان شاخص اصفهان در زمینه های مختلف استفاده شده است و طی چند شب، هنر آنها در خدمت شهروندان و برای اشاعه فرهنگ ایثار و مبانی ملی و مذهبی، مورد استفاده قرار می گیرد.

معاون اجتماعی و مشارکت‌های مردمی سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان با بیان اینکه هنرهای ارائه شده در این موکب ها با موضوع شخصیت حضرت فاطمه زهرا(س) و خدمات سردار سلیمانی تدوین شده است، گفت: این هنرها به عنوان خدمات فرهنگی – هنری و در قالب موکب‌هایی پیش روی شهروندان قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه اجرای تئاتر با همکاری دفتر تخصصی هنرهای نمایشی شهرداری اصفهان در یکی از این موکب ها برپا می شود، اظهار کرد: در این چند شب، شش گروه تئاتری، هنر خود را در اجراهای 15 تا 20 دقیقه ای در موکبی با عنوان «نقش مردان» عرضه می کنند.

امامی بیان کرد: یکی از موکب ها نیز به هنر خطاطی اختصاص یافته و مضامین به کار رفته در این خطاطی ها شخصیت حضرت زهرا (س) و شهید سلیمانی را تبیین خواهد کرد. این موکب نیز با عنوان «مشق مردان» نامگذاری شده است.

وی از برپایی موکب نقاشی با عنوان «رسم مردان» خبر داد و گفت: یکی دیگر از موکب ها نیز با عنوان «نقل مردان» به اکران آثار برگزیده جشنواره عمار و سینما 8 اختصاص دارد.

این مقام مسئول تصریح کرد: همچنین در کنار برپایی این موکب ها، استیجی هم برای اجرای سرود، شعرخوانی، مداحی و نواختن سنج و دمام فراهم شده است.

معاون اجتماعی و مشارکت‌های مردمی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان یادآور شد: مجموعه این فعالیت ها در قالب یک گذر فرهنگی به یاد مرد میدان، شهید سلیمانی برگزار شده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها