موج
کدخبر : ۴۰۵۷۸۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-405780

در هفت ماهه نخست سال جاری صورت گرفت؛

مدیر امور شعب صندوق امداد ولایت استان اصفهان از پرداخت 56 میلیارد وام قرض الحسنه به مددجویان کمیته امداد در استان اصفهان در هفت ماهه نخست سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، سید مجتبی حجازی گفت: در هفت ماهه نخست سال جاری اعتباری بالغ بر 56 میلیارد تومان وام قرض الحسنه بدون کارمزد توسط صندوق امداد ولایت به 6 هزار و 743 خانواده نیازمند اصفهانی پرداخت شده است.

وی با تاکید بر اینکه توسعه فرهنگی قرض الحسنه، محور اصلی خط مشی صندوق امداد ولایت است، گفت: این صندوق برای تحقق و گسترش سنت الهی قرض الحسنه، تمام منابع موجود و سپرده های جذب شده از خیران و آحاد مردم را جهت پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به نیازمندان تحت حمایت کمیته امداد، در قالب کارگشایی، اشتغال، مسکن، درمان و کمک هزینه تحصیلی به کار بسته است.

سید مجتبی حجازی با اشاره به اینکه تلاش کمیته امداد در سال های اخیر، اجرای سیاست توانمندسازی مددجویان از طریق ارائه تسهیلات قرض الحسنه برای رفع مشکل مالی این قشر به دور از بروکراسی بانکی بوده است، بیان داشت: طی هفت ماهه سال جاری به 4 هزار و 826 نفر از مددجویان وام قرض الحسنه با اعتبار 32 میلیارد و 500 میلیون تومان در قالب تسهیلات کارگشایی، ارائه شده است.

وی با بیان اینکه ایجاد اشتغال برای مددجویان، از مهمترین راهکارهای توانمندسازی و برون رفت از چرخه حمایتی کمیته امداد است، ادامه داد: در این مدت 434 فقره تسهیلات اشتغال زایی با اعتباری بالغ بر 6 میلیارد و 700 میلیون تومان به مددجویان و نیازمندانی که توانایی و مهارت در حرفه ای خاص داشته اند، پرداخت شده است.

مدیر امور شعب قرض الحسنه امداد ولایت افزود: در حوزه مسکن، درمان و کمک هزینه دانشجویی نیز به هزار و 483 خانوار تحت حمایت، تسهیلاتی بالغ بر 16 میلیارد و 800 میلیون تومان ارائه شد.

حجازی با اشاره به توسعه مشارکت خیران و نیکوکاران در تحقق سنت الهی قرض الحسنه، گفت: نیک اندیشان اصفهانی می توانند با سپرده گذاری در صندوق امداد ولایت و معرفی نیازمندان برای دریافت تسهیلات در افزایش پرداخت تسهیلات قرض الحسنه و رفع مشکلات مددجویان تحت حمایت کمیته امداد مشارکت کنند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`