موج
کدخبر : ۳۸۴۹۸۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-384987

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان خبر داد:

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان گفت: مبارزه با آفت ملخ‌های بومی در بیش از 7 هزار هکتار از مزارع در استان اصفهان آغاز شده است.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، محمودرضا افلاکی بیان داشت: تاکنون سطح مبارزه با آفت ملخ در سال جاری 7126 هکتار در عرصه‌های طبیعی و کشاورزی بوده است.

وی با اشاره به 40 هزار هکتار سطح آلوده به ملخ‌های بومی در عرصه‌های کشاورزی و منابع طبیعی استان اصفهان اظهار داشت: تاکنون سطح مبارزه با این آفت در سال جاری 7126 هکتار در عرصه‌های طبیعی و کشاورزی بوده است.

این مقام مسئول ادامه داد: ملخ‌ها به عنوان خطرناک‌ترین آفات محصولات کشاورزی از دیرباز وجود داشته‌اند و به علت تنوع گونه‌ای و تغذیه‌ای می‌توانند به فراورده‌های زراعی، باغی و مراتع خسارت وارد کنند؛ تاکنون این خسارت متوجه مراتع طبیعی استان اصفهان بوده و به باغات و اراضی کشاورزی خسارتی وارد نشده است.

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان با بیان اینکه گونه‌های مهم ملخ‌های بومی استان اصفهان عبارتند از: مراکشی، ایتالیایی، بومی و بربری عنوان کرد: عملیات مبارزه با این آفت در استان در سال جاری تاکنون در شهرستان‌های تیران و کرون، لنجان،کاشان، آران و بیدگل و نجف‌آباد صورت گرفته است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها