موج
کدخبر : ۳۷۲۳۰۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-372308

در سال گذشته محقق شد؛

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه فریدن از صدور 188 سند برای رقبات منطقه فریدن و نقشه برداری از 51 موقوفه در این شهرستان در سال گذشته خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، حجت الاسلام رضا ابراهیمی با بیان اینکه در سال گذشته 188 سند جدید برای رقبات منطقه فریدن دریافت شده است، ادامه داد: مهم ترین رقبه موقوفه "مک الدین" دارای 500 هکتار مساحت است که ارزش ریالی حدود 75 میلیارد تومان دارد و روستاهای مک‌الدین علیا، مک‌الدین سفلی و خشک آبخور در محدوده این موقوفه قرار دارند.

وی افزود: هدف از دریافت سند این موقوفه حل اختلافات موجود با اداره منابع طبیعی بوده و منابع طبیعی بخش زیادی از این موقوفه را در تصرف خود داشت و امکان اجرای نیت واقف وجود نداشت.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه منطقه فریدن افزود: برای 36 رقبه نیز سند دفترچه‌ای به تک برگی تبدیل شده است.

وی با اشاره به نقشه برداری از 50 رقبه در منطقه فریدن برای صدور سند گفت: هنوز حدود 45 درصد از رقبات این منطقه که در اوقاف اطلاعات آنها موجود است سند ندارند.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه منطقه فریدن با بیان اینکه طرح آرامش بهاری در نوروز امسال در امامزادگان شهرهای منطقه فریدن به دلیل شیوع کرونا به صورت کامل برگزار نشد، اظهار داشت: در این زمینه تنها نظافت را در همه امامزادگان داشتیم و مراسم تحویل سال جدید را نیز در بقعه امامزاده ابراهیم شهر رزوه برگزار کردیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها