موج
کدخبر : ۳۵۴۵۹۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-354597

به منظور ارتقای سطح آمادگی و تصمیم گیری مدیران و کارشناسان انجام شد؛

مانور عملیاتی شرایط اضطراری قطع گاز و محدودیت مصرف گاز طبیعی، در سطح ادارات گاز استان اصفهان به منظور ارتقای سطح آمادگی و تصمیم گیری مدیران و کارشناسان در شرکت گاز اصفهان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، مانور عملیاتی" شرایط اضطراری قطع گاز و محدودیت مصرف" در قالب سناریویی با فرض اینکه در اثر قطع خط تولید، حجم گاز ورودی به استان اصفهان با کاهش مواجه شده، همزمان در ادارات گاز سطح استان اصفهان اجرایی شد.

در این مانور ، مفاهیم سناریوی کاهش حجم گاز ورودی و محدودیت مصرف،  بر اساس پیش بینی های انجام شده در قراردادهای فروش گاز به صنایع، بویژه صنایع بزرگ استان، تفهیم شد.

در این مانور با برقراری ارتباط تلفنی با ادارات گاز نایین، شاهین شهر، مبارکه، نطنز و منطقه 4 اصفهان نسبت به اخذ گزارش وضعیت ایستگاه های ناحیه، بررسی چالش های تاب آوری ناحیه و تشکیل کمیته بحران ناحیه اقدام شد.

 مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان ، در این خصوص بیان داشت: این سناریو با الگو برداری از حوادث واقعی توسط کمیته بحران شرکت تدوین شد تا به صورت عملی مدیران و کارشناسان شرکت را در شرایط اضطراری و بحرانی قرار داده تا ایشان موفق شوند علاوه بر بالا بردن سطح آمادگی و تصمیم گیری خود، به تمامی نقاط قوت و قابل بهبود مجموعه پی ببرند تا در صورت لزوم، پیشگیری و پیش بینی های لازم را اعمال کنند.

سید مصطفی علوی با اشاره به اینکه کلیه ادارات گاز باید چگونگی ارتباط با روسای ستادی یا جانشینان وی را بدانند، طی تماس با رییس امور کالا، وضعیت کالای موجود و فرایند ترخیص کالا بعد از وقت اداری و همچنین وضعیت آمادگی جانشینان رییس امور کالا را مورد پرسش قرار دادند.

وی با تاکید بر اینکه نیروی حراست و بسیج نیز باید در شرایط اضطراری آمادگی لازم را داشته باشند، افزود: کلیه ادارات گاز باید آنچه در ایجاد پایداری توزیع گاز خللی ایجاد می کند را شناسایی و در اسرع وقت رفع نمایند.

این مقام مسئول گفت: مدیریت تجهیزات مقابله با بحران، دستورالعمل استفاده بهینه از تجهیزات موجود در واحد حمل و نقل در عملیات، تدوین سناریوهای محتمل برای واحدهای حراست و بسیج، لزوم توجه به در دسترس بودن جانشینان روسای واحدها و ادارات گاز باید در دستور کارقرار گیرد.

به گزارش موج؛ طبق اعلام ستاد ملی گاز ایران، برخی از صنایع عمده استان به منظور کاهش مصرف گاز ، بصورت عملیاتی افت فشار داده شده و تمامی مراحل این مانور تحت فرماندهی مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان در مدت زمان 5 ساعت با موفقیت انجام پذیرفت .

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها