موج
کدخبر : ۳۵۰۱۴۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-350141

رییس اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه دو شهرستان اصفهان خبر داد:

رییس اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه دو شهرستان اصفهان از توزیع ۲۰ هزار ماسک در ایام کرونایی در ناحیه ۲ شهرستان اصفهان بین نیازمندان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین روح الله بیدرام در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت هفته وقف بیان داشت:با شیوع ویروس کرونا در کشور از ابتدای سال جاری تا کنون ۵ هزار بسته معیشتی و لوازم بهداشتی و ماسک به مبلغ ۱۸ میلیارد ریال بین نیازمندان و مردم و زائرین بقاع متبرکه ناحیه دو شهرستان اصفهان توزیع شد.

وی در ارتباط با فعالیت های عمرانی بقاع گفت: 27 پروژه عمرانی بقاع متبرکه با هزینه ای بالغ بر 30 میلیارد ریال  در ناحیه 2 اصفهان تعلق گرفته است.

این مقام مسئول اضافه کرد:۱۱ مرکز افق در بقاع متبرکه شهرستان اصفهان ایجاده شده است و ۱۳ میلیارد رسال هزینه‌های جاری بقاع متبرکه در ناحیه دو شهرستان بوده است.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه دو شهرستان اصفهان در ارتباط با موقوفات شهرستان ادامه داد: کل موقوفات شهرستان اصفهان در ناحیه دو ۵۸۷ موقوفه و سه هزار ۲۳۵ رقبه می باشد.

حجت الاسلام بیدرام وقف در حوزه سلامت را ضروری برشمرد و خاطر نشان کرد: چند قطعه زمین آماده واگذاری به واقفین است تا زمینهای ذکر شده ،خانه بهداشت یا بیمارستان و درمانگاه شود و توصیه می شود واقفین هزینه خود را در این زمینهای وقفی سرمایه گذاری کنند تا به بهره برداری رسیده و مورد استفاده همگان قرار گیرد.

این مقام مسئول از 6 وقف جدید در سال جاری خبر داد و اضافه کرد: این موقوفات جهت خیرات و مساجد و امور قرآنی به ثبت رسیده است.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه دو شهرستان اصفهان با بیان اینکه مردم حق و حقوق موقوفات را ببینند، گفت: ۱۵۰ پرونده حقوقی بر علیه متصرفین موقوفات و افرادی که بدهکار موقوفات هستند تشکیل شده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها