موج
کدخبر : ۳۳۱۷۸۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-331783

شهردار اصفهان اعلام کرد:

شهردار اصفهان از احتمال بازگشایی مجدد متروی اصفهان در هفته آینده خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، قدرت اله نوروزی گفت: در جلسه شورای ترافیک و شورای معاونان شهرداری اصفهان بحث هایی در خصوص فعالیت دوباره مترو اصفهان داشتیم تا اگر طبق بررسی ها این موضوع به سلامت مردم آسیب نمی زند، مترو در هفته آینده فعال شود.     

وی همچنین با اشاره به افتتاح فروشگاه زنجیره ای رفاه در زیرگذر میدان امام علی ، اظهار کرد: پروژه میدان امام علی سال ها آغاز شده بود اما با مشکلات زیادی مواجه بود که راهکار را در گفت و گو با مردم و جلب مشارکت آنها دیدیم. در همین راستا در اولین بازدید از این پروژه تصمیم گرفتیم در زیرزمینی به مساحت 13 هزار متر که نه پارکینگ بود و نه کاربری دیگری داشت، رونق ایجاد شود و به همین دلیل فروشگاه رفاه در این مکان ایجاد شد.

نوروزی ادامه داد: به دنبال این هستیم در بخش های دیگر میدان، فضایی ایجاد کنیم تا رونق ایجاد شود و کسبه این مکان که سال ها اذیت شدند به راه حلی برسند. همچنین در این میدان ایستگاه مترو بهره برداری می شود و بازارهای مختلفی که در دست اجراست هرچه زودتر با مشارکت مردم تکمیل می شود تا این میدان با قدمت طولانی همچنان محلی برای عرضه خدمات و نیازهای مردم باشد.

وی با اشاره به اینکه بعد از شیوع کرونا، شهرداری ضمن حضور در همه صحنه ها و نقش آفرینی و همکاری با همه دستگاه ها از امکانات نوین برای حل مشکلات مردم در سازمان های وابسته شهرداری استفاده کرد، گفت: در روزهای پایانی سال سایت my.isfahan.ir را معرفی کردیم که 34 خدمت الکترونیک را به مردم ارائه می دهد و می تواند جایگزین ترددهای مردم برای دریافت پروانه ساختمانی و استعلامات شود.

قدرت اله نوروزی با تاکید بر اینکه تا پایان سال این خدمات به 100 مورد افزایش می یابد، اظهار کرد: برای کاهش اضطراب شهروندان، کمتر شدن ترددها، حل مشکل ترافیک، کاهش آلودگی هوا، صرفه جویی در وقت شهروندان و به طور کلی بهبود فرآیندها تداوم این طرح ضروری است و باید همه این اقدام را جدی بگیریم و اینجاست که تعالی سازمانی و اصلاح فرآیندها معنا پیدا می کند. 

شهردار اصفهان گفت: در شرایط کرونا یک نظرسنجی از شهروندان اصفهانی صورت گرفت که براساس نتایج آن، 77 درصد شرکت کنندگان از نظافت شهر در روزهای شیوع کرونا راضی بودند، همچنین 61 درصد از اقدامات خلاقانه و نوآورانه شهرداری راضی بودند. رضایت مردم از فعالیت بازارهای کوثر ۷۵ درصد و در رابطه با فضای سبز 83 درصد بود. همچنین مردم برخی تصمیمات شهرداری در خصوص مقابله با کرونا را رضایت بخش می دانستند که یکی از آنها رضایت 73 درصدی شرکت کنندگان این نظرسنجی از تعطیلی مترو بود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها