موج
کدخبر : ۳۲۸۲۴۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-328249

داود وطنخواه تشریح کرد:

عضو کمیسیون عمرانی شورای شهرخمینی شهر اقدامات انجام گرفته در کمیسیون های عمرانی و بودجه شورای شهرخمینی شهر را تشریح کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، داود وطنخواه  بیان داشت: برای نصب پکیج های تخلیه فاضلاب در کمیسیون عمرانی و گرفتن  30 الی 50 اصله نهال یا درخت در ازای قطع یا خشکاندن درختان رایزنی شده است.

وی در بحث کارهای عمرانی توضیح داد: خمینی شهر تخلیه فاضلاب ندارد و پکیجی برای تخلیه فاضلاب در شهر موجود نیست.

وطنخواه ادامه داد: شهرداری خمینی شهر با مشاوره شهرداری های شهرهای مختلف، در صدد هستیم‌ پکیجی برای تخلیه فاضلاب شهری تعبیه کنیم و در حال رایزنی برای جذب فاضلاب خام با سی لیتر در ثانیه هستیم.

عضو کمیسیون عمرانی شورای شهر خمینی شهر افزود: باید کار به صورتی انجام شود که بعد از مدتی با اشکال مواجه نشویم و مشکلات قبلی پدیدار نشود.

وی در جذب آب های سطحی تصریح کرد: خمینی شهر در جذب آب های سطحی دارای چهار هزار چاه جذبی در محلات شهرستان است که آبهای سطحی به سمت آنها هدایت شود و دو دریاچه لادر و شهرک پردیسان نیز برای جذب آب های سطحی عملیات لازم صورت گرفته است.

عضو کمیسیون بودجه و سرمایه گذاری از شکایت های مردمی به کمیسیون بند 20  اشاره کرد و گفت: مشاغل شهری هستند که موجب مزاحمت و آلایندگی برای همشهریان شده و اعتراض آنها را برانگیخته است وخواهان تعطیلی آنها شده اند.

عبدالرضا عباسی منش از برگزاری صدوهشتاد جلسه درمورد مشاغل مزاحم خبر داد و افزود: نزدیک به چهارصد بازدید انجام شده که 300 پرونده تشکیل شده و از میان آن  با بررسی مشاوران ،سی مورد از مشاغل آلاینده پلمب شده است.

وی به پیگیری شهردار خمینی شهر با افرادی که واسطه مستقیم در مشاغل مزاحم دارند اشاره کرد و ادامه داد: بحث جمع آوری ضایعات و مواد پلاستیکی و چاه های زغال و ریخته گری ها و سنگبری ها از دیگر معضلات شهرستان است که به صورت پراکنده در سطح شهر وجود دارد.

عباسی منش تصریح کرد:در بند چهارده که به رفع خطر بناها اشاره کرده است نیز کارهایی انجام شده که پر کردن گود پاسارگاد کهندژ که با خطر زیادی مواجه بود  و احتمال رانش زمین وجود داشت به همت شهرداری آن قسمت پر شد.

عضو کمیسیون بودجه و سرمایه گذاری شورای شهر خمینی شهر در باره مصوبات انجام شده در کمیسیون فضای سبز نیز سخن گفت و خاطر نشان کرد: تقاضای 180 مورد قطع درخت بود که تمامی آنها رد شد  و افرادی که به قطع درختی مبادرت ورزیده اند از گرفتن جریمه نقدی صرف نظر شده و در ازای آن باید 30الی50اصله نهال و درخت به شهرداری تحویل دهند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها