موج
کدخبر : ۳۲۰۵۲۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-320526

رئیس پلیس فتای استان اصفهان:

رئیس پلیس فتای استان اصفهان گفت: فعالان فضای سایبری به جای تشویش اذهان عمومی می‌توانند اقدام به آموزش در جهت پیشگیری و مراقبت از ویروس کرونا کنند.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، سرهنگ سید مصطفی مرتضوی با اشاره به اینکه فضای مجازی محل مناسبی برای آموزش و پیشگیری است، بیان داشت: فعالان فضای سایبری به جای اینکه در خصوص ویروس کرونا دست به تشویش اذهان عمومی بزنند می‌توانند اقدام به آموزش در جهت پیشگیری و مراقبت کنند.

وی با توجه به اعلام انتشار ویروس کرونا در بعضی از استان‌های کشور توسط وزارت بهداشت، بعضی از فعالان سایبری با اینکه می‌توانند در راستای پیشگیری و آموزش در خصوص این بیماری سواد جامعه را افزایش دهند، ناخواسته با انتشار شایعه و یا کلیپ‌هایی که معنی خاصی هم ندارند باعث تشویش اذهان عمومی شده و آرامش روانی جامعه را بر هم می‌زنند.

این مقام انتظامی ادامه داد:: عده‌ای با آگاهی کامل دست به تولید و انتشار شایعه در خصوص ویروس کرونا می‌زنند، و این افراد منفعت خود را در ترس و اضطراب هموطنان ‌می‌بینند و یا دچار بیماری روانی بوده و ترس دیگران باعث شادی و خنده آنان می‌شود.

سرهنگ سید مصطفی مرتضوی گفت: وقتی شخصی به عنوان یک فعال وارد عرصه سایبر می‌شود باید سواد رسانه‌ای خود را افزایش داده و هر نوع مطلب و یا شایعه‌ای را که می‌بیند قبل از بررسی صحت و سقم آن، اقدام به انتشار آن نکنند. چرا که این کار جز تشویش جامعه و سودجویی افراد خاص پیامد دیگری نخواهد داشت.

رئیس پلیس فتا  استان اصفهان توصیه کرد: کاربران اخبار را از کانال‌ها و گروه‌های بی‌نام و نشان دنبال نکنند زیرا ممکن است افراد سودجو جهت بالا بردن اعضای کانال، منفعت مالی و یا ایجاد ترس در جامعه دست به انتشار اخبار کذب زده باشند، به همین دلیل کاربران می‌بایست اخبار کرونا را فقط از طریق وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و خبرگزاری‌های معتبر دنبال کرده و به شایعات توجه نکنند، همچنین شهروندان می توانند تخلفات صورت گرفته در فضای مجازی را با مراجعه حضوری و همچنین از طریق سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت های سایبری لینک ثبت گزارش های مردمی با ما در میان بگذارند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها