موج
کدخبر : ۳۱۷۹۸۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-317988

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان:

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان گفت: در کشوری که حکومت و نظام آن برپایه تعالیم قرآن برنامه ریزی شده است اصلی‌ترین تکلیف فرهنگی گسترش قرآن و عترت و برنامه‌های قرآنی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، حجت الاسلام محمدعلی انصاری در آیین اختتامیه هفته قرآن و عترت با بیان اینکه استان اصفهان یکی از استان‌های سرآمد در حوزه فعالیت‌های قرآنی است، بیان داشت: سرمایه‌های اصلی یعنی قرآن پژوهان و متخصصان قرآنی و هم ظرفیت‌های خوبی در این زمینه در استان اصفهان وجود دارد.

وی تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین اهداف برگزاری هفته قرآن و عترت ایجاد همدلی و هم افزایی است که در این رابطه ۳۰ دستگاه و نهاد دولتی و مردمی و خصوصی در اصفهان برای برگزاری هفته قرآن و عترت همدلی و مشارکت داشتند.

حجت الاسلام محمد علی انصاری ادامه داد: قرآن کریم کلام نورانی پروردگار است و اهل بیت به عنوان مفسران اصلی راه هدایت، درس، زندگی و انسانیت را برا یرسیدن به کمال به ما نشان می‌دهند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان گفت: بسیاری از کشورهای اسلامی  با وجو اینکه قرآن را قبول دارند و ادعا می‌کنند که در کشور اسلامی زندگی می‌کنند و مسلمان هستند اما  همچنان گمراه هستند و تبدیل به زمامداران ضعیف شده اند.

وی با اشاره باینکه قرآن و عترت دو گوهر راه نجات بشریت است، افزود: در جوامع امروزی که تکنولوژی زمینه گمراهی را بیشتر فراهم کرده است قرآن و عترت می تواند نجاتبخش باشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان با بیان اینکه موفقیت های خوبی در همه زمینه‌های قرآنی و عترت کسب کرده ایم، گفت: جامعه شناسان و سیاستمداران باید ملاک و مبنا را تعالیم قرآنی بدانند در این صورت است که در مناسبت‌ها به ویژه انتخابات حرف از ظلم به دیگری نمی‌زنیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها