موج
کدخبر : ۳۱۷۲۴۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-317248

مشاور کمیسیون معادن اتاق بازرگانی اصفهان:

مشاور کمیسیون معادن اتاق بازرگانی اصفهان بیان داشت: قیمت‌گذاری سبد فولادی 22 درصد کمتر از قیمت جهانی است.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، حسام الدین فرهادی در نشست کمیسیون معادن اتاق بازرگانی اصفهان با اشاره به نحوه قیمت گذاری و خرید پایین‌تر از قیمت جهانی واحدهای فولادی در تمامی مراحل ابتدایی، از ابتدای چرخه ارزش سنگ آهن تا پایان آن گفت: این قیمت دستوری بوده و از اولین حلقه تا آخرین آن حدود 25 تا 45 درصد کمتر از قیمت جهانی است.

وی تصریح کرد: اتاق بازرگانی در راستای وظیفه ذاتی خود در تلاش است تا با توافق با واحدهای فولادی در جهت تعدیل قیمت گام بردارد و بدون شک این موضوع با همکاری واحدها انجام پذیر خواهد بود.

فرهادی همچنین اضافه کرد: درنهایت هر معدن می‌تواند با شرایط خود نسبت به اعلام نیاز اقدام نموده و با تعامل و عقد تفاهم‌نامه بخشی از مشکلات پیش آمده را برطرف کند.

معادن سنگ های تزیینی اعلام شرایط کنند

احمدرضا بصیری، مشاور کمیسیون معادن اتاق بازرگانی اصفهان نیز در این جلسه با اشاره به معادن سنگ های تزیینی گفت: بهتر است هر معدن در هر مرحله شرایط و ظرفیت را اعلام و نیازهای خود را لیست کند؛ زیرا از سوی صندوق بیمه فعالیت های معدنی و سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) در بخش سنگ‌های تزیینی تسهیلاتی به آنها پرداخت می شود.

اتاق بازرگانی به دنبال فراهم کردن شرایط مناسب در زنجیره فولاد است

در ادامه هاجر السادات محقق، مسئول کمیته صنایع معدنی کمیسیون معادن اتاق بازرگانی اصفهان گفت: با توجه به جلسات گذشته و اعلام آمادگی واحدهای فولادی استان مبنی بر حمایت معادن سنگ آهن استان، اتاق بازرگانی و کمیسیون معادن اصفهان سعی دارد تا شرایط مناسب زنجیره تامین فولاد از ابتدای راه در معادن استان را فراهم کند.

معاون معادن سازمان صمت استان در این جلسه گفت: متاسفانه بحران تامین سنگ آهن امروز برای واحدهای فولادی وجود دارد و در این راستا گروه اقدام در استانداری اصفهان تشکیل شده تا بتواند بخشی از مشکلات را حل کند.

محمد سرجوقیان افزود: حضور 22 بهره بردار و مکتشف در این نشست می‌تواند به مطرح شدن مشکلات و در نهایت ارائه راهکار منجر شود.

به گفته وی راهکار برای استفاده از سنگ هماتیت نیز وجود دارد و می‌توان از این ماده معدنی به عنوان ماده اولیه مورد نیاز واحدهای فولادی استفاده کرد.

سرجوقیان تصریح کرد: با توجه به ممنوعیت استان برای خروج سنگ آهن، باید چاره‌ای برای معدنداران اندیشید. همچنین، در کنار این موضوع باید به معادن غیرفعال استان نیز تذکر داده شود که در صورت ادامه این موضوع، به سمت سلب صلاحیت حرکت خواهند کرد.

معاون معادن سازمان صمت استان تاکید کرد: بهتر است معادنی که توان تولید ندارند، از گزینه واگذاری استفاده کنند تا بتوانیم از ذخایر معدنی بهره برداری لازم را داشته باشیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها