موج
کدخبر : ۳۱۵۵۱۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-315516

در راستای توسعه فعالیت ها در زمینه اقتصاد شهری و توسعه فرهنگی استان اصفهان تفاهم نامه همکاری بین اتاق بازرگانی اصفهان و دانشگاه هنر اصفهان امضاء شد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، رئیس اتاق بازرگانی اصفهان با بیان اینکه اصفهان صنعتی امروز، شهری با سابقه درخشان و پیشینه هنری ارزشمند است، گفت: ریشه فرهنگی اصفهان به واسطه صنعتی و مهاجر پذیری با هجمه ای روبرو شده که به موقع برای رفع آن چاره اندیشی نشده است.

مسعود گلشیرازی گفت: ماهیت صنعتی چند دهه گذشته ، فرهنگ هنر پرور اصفهان را به فرهنگ صنعتی تغییر داده و آثار این تغییر در معماری شهری و رفتار مردم قابل ملاحظه است.

وی با تاکید بر اینکه بدون سرمایه فرهنگی و اجتماعی، سرمایه اقتصادی محقق نخواهد شد، رسالت دانشگاه هنر را در این زمینه بسیار مهمتر از بخش های صنعتی اصفهان دانست.

رئیس اتاق بازرگانی اصفهان خواستار تغییر بنیادی مدل های رفتاری در حوزه هنر شد و توجه به اقتصاد شهری و بازاریابی اجتماعی را جزو وظایف و رویکردهای اتاق های نسل سوم دانست و تصریح کرد: اتاق بازرگانی اصفهان در دوره نهم فعالیت خود این مهم را در دستور کار قرار داده است.

گلشیرازی ضمن تشریح اقدامات اتاق اصفهان در زمینه کمک به ایجاد جریان دانش در واحدهای صنعتی، از فعالیت های خوب دانشگاه هنر در این زمینه تقدیر نمود.

وی فرهنگ سازی و فراهم سازی زیرساخت های درک ارزش هنر در جامعه را بسیار ضروری دانست و افزود: اتاق اصفهان به منظور کمک به ایجاد زیرساخت های مغفول مانده اقدام به ایجاد مراکز رشد و شتاب دهنده های گوناگون نموده است.

در ادامه رئیس دانشگاه هنر با تاکید به ضرورت توجه به راهبرد اقتصادی  شهر، کمک به احیاء شهر را جزو رسالت های اجتماعی اتاق بازرگانی دانست و افزود: ایجاد اتاق فکر اقتصاد شهری جزو ضروریات امروز اصفهان است.

رضا نصر اصفهانی همچنین با اشاره به اعلام آمادگی دانشگاه هنر برای تغییر شرح درس ها برای کمک به اقتصاد شهری گفت: ارایه نقشه راه به هنرمندان برای اینکه بدانند چه محصولی را چگونه تولید کنند در کمک به اقتصاد اصفهان بسیار موثر است.

وی در ادامه با بیان اینکه اقتصاد هنر، اقتصادی پاک، خلاق و پربازده است، افزود: ارایه نقشه راه به هنرمندان برای اینکه بدانند چه محصولی را چگونه تولید کنند در کمک به اقتصاد اصفهان بسیار موثر است.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها