موج

استاندار اصفهان در دیدار معاون عمران روستایی بنیاد مسکن کشور:

استاندار اصفهان گفت: روستاهای زیادی در استان اصفهان قابلیت توسعه گردشگری دارند و لازم است نهادهایی همچون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برنامه ریزی لازم برای آنها داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، عباس رضایی در دیدار معاون عمران روستایی بنیاد مسکن کشوربا اشاره به ظرفیت بالای توسعه گردشگری در بسیاری از روستاهای استان، اظهارداشت: روستاهای زیادی در این استان قابلیت توسعه گردشگری دارند و لازم است نهادهایی همچون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برنامه ریزی لازم برای آنها داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه توسعه روستاها از محل گردشگری زمینه ساز ایجاد فرصت های شغلی زیادی خواهد شد، تصریح کرد: استانداری اصفهان از هرگونه طرح در این خصوص حمایت خواهد کرد.

رضایی از تشکیل کارگروه ویژه ای برای توسعه گردشگری روستاها در استانداری خبر داد و اظهارداشت: اگر برای روستاییان ایجاد اشتغال شود بسیاری از مسائل و مشکلات به دست خود آنها حل خواهد شد.

مقام ارشد استان تصریح کرد: 88 درصد جمعیت استان اصفهان شهر نشین و فقط 12 درصد روستایی هستند و در این راستا اجرای طرح هایی مانند منظومه توسعه روستایی اگر با اشتغالزایی همراه باشد، می تواند کمک زیادی به توسعه روستاها داشته باشد.

استاندار اصفهان از مهاجرت حدود 450 هزار نفر از شهرستان های غرب اصفهان از جمله فریدن، در در چهار دهه گذشته خبرداد و افزود: باید همه امکانات مورد نیاز روستاییان از آب آشامیدنی سالم تا اشتغال فراهم شود تا از مهاجرت به شهرها جلوگیری بعمل آید.

رضایی به مشکلات روستاییان شهرستان های مختلف استان اشاره کرد و افزود: مشکلاتی از قبیل سند روستایی، کنتور آب و واگذاری زمین و ... وجود دارد و لازم است که نهادهایی مانند بنیاد مسکن برای حل این مشکلات اقدام کنند.

وی بر درنظرگرفتن رویکردی واحد برای برای حل مسائل و مشکلات روستاها در کل کشور تاکید کرد و اظهارداشت: نیروها باید همگن باشند و نمی توان با تغییر مدیران ارشد استان ها روشهای متفاوتی بکار گرفته شود.

اصفهان- استانداری

استانداراصفهان خاطر نشان کرد: استانداری وظیفه نظارت، پیگیری و هماهنگی را بر عهده دارد و مجری و اجرا کننده طرح ها نیست.

اجرای طرح آمایشی  توسعه روستاها در کشور

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نیز در این دیدار  از مشارکت 19 استانداری برای اجرای طرح آمایشی با همکاری یکی از دانشگاه های شهر تهران با هدف توسعه روستاها و محور اصلی اشتغال، خبر داد و اظهارداشت: امید است اصفهان در اجرای این طرح مشارکت داشته باشد.

شاملو با اشاره به اینکه این بنیاد برای مشارکت در جهت اجرای طرح های مشارکتی آمادگی کامل دارد، تصریح کرد: از اواخر دولت هشتم، 450 روستا به عنوان هدف گردشگری در کشور مد نظر قرار گرفتند و تعدادی از آنها مانند ابیانه دارای بافت ارزشمند و تاریخی هستند که در مرحله نخست برای آنها ردیف بودجه تخصیص یافت و این کار به خوبی در حال پیشرفت است.

وی اصفهان را یکی از قطب های گردشگری کشور برشمرد و اظهارداشت: با توجه به خشکسالی های اخیر، توسعه گردشگری روستایی کمک بسیاری به اقتصاد استان می کند و در این راستا 18 روستا در مرحله نخست برای هدف گردشگری تعیین شدند.

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه این روستاها باید در کارگروه ملی مطرح شوند تا بودجه ای برایشان تخصیص یابد، اظهارداشت:  آنچه پس از اجرای طرح های گردشگری در روستاها مهم است، بهره برداری درست و کامل از ظرفیت های ایجاد شده می باشد و لازم است سازمان میراث فرهنگی و فعالان گردشگری در این زمینه کمک بیشتری کنند.

 

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها