English

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان :

حج بهترین فرصت برای هدایت انسان ها و خودسازی است

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان گفت: حجاج وخادمان حج باید مراقب خودسازی خود باشند شیوه زندگی و رفتاری هر حاجی پس از حج باید متفاوت و متمایز از دوران قبل از رفتن به این موسم باشد.

حج بهترین فرصت برای هدایت انسان ها و خودسازی است

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد در دیدار مدیران سازمان حج و زیارت استان اصفهان همزمان با آغاز فرایندهای اعزام به موسم حج تمتع، ضمن تبریک دهه کرامت اظهار کرد: حقیقت آن است خداوند به کسی که او را دوست داشته باشد، توفیق خدمت به حجاج و تشرف به سرزمین وحی را می دهد.

وی با اشاره به اینکه مدیران و خادمان حجاج هرگز تصور نکنند که صرفا توفیق همراهی عده ای حجاج را به سرزمین وحی دارید، بلکه خداوند به شخص شما هم فرصتی برای خودسازی در سایه خدمت داده است، گفت: زیارت رسول مکرم(ص)، قبور اهل بیت(ع) و صحابه در مدینه منوره خود یک توفیق مضاعف بوده که شامل حال شما شده ولی حج خود نیز یک آزمون والای الهی است و براین اساس بعد از گذشت 10 روز از حج، عید قربان قرار داده شده است.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان تصریح کرد: عید قربان گرچه عید همه مسلمین است ولی بیشتر مختص حجاجی است که اعمال حج را با موفقیت انجام داده‌اند، عید از واژه عربی «عود» گرفته شده که به معنی بازگشت به ذات و طبیعت اصلی است، لذا عید انسان زمانی است که به فطرت پاک خود یعنی خدایی شدن بازگردد.

وی افزود: عقل انسان از فلسفه تک تک اعمال حج و فرایند این موسم واجب، عاجز است و حقیقتا عقل انسان دراین مراسم ناقص از درک و فهم  حکمت ها است، ولی ماحصل مجموع اعمال در حج این بوده که باید اطاعت محض از فرمان های خدا بدونِ چون و چرا داشت و این فرایند «چشم گفتن» بنده به خالق خود، زیبا است.

آیت الله طباطبایی نژاد عنوان کرد: حجاج وخادمان حج باید مراقب خودسازی خود باشند، خسران آن زمانی است که فردی چندین مرتبه حج رفته باشد و همچنان همان انسان قبلی با شیوه های قبلی غلط خود زندگی کند، شیوه زندگی و رفتاری هر حاجی پس از حج باید متفاوت و متمایز از دوران قبل از رفتن به این موسم باشد.

 وی با برشمردن توفیقات و برکات متعدد مدیر کاروان حج شدن، گفت: از معصوم روایت است که چنانچه کسی به دست انسانی هدایت شود، از هرآنچه خورشید عالم بر آن می تابد ارزشی والاتر دارد، بنابراین یکی از رسالت های مدیران کاروان، هدایت افراد بوده و لذا شایسته است از این فرصت مغتنم بهره ببرند.

در ابتدای این دیدار حجت الاسلام مهدی گرجی، مسئول دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در استان اصفهان به تبیین و تشریح سیاست ها و اقدامات این اداره درعرصه خدمات دهی به زائران در قالب کاروان های زیارتی عتبات و حج تمتع پرداخت  گفت: امسال عملکرد قابل قبولی در ایام اربعین حسینی با ساماندهی موکب ها صورت گرفت و رضایت نسبت خوبی در بین زائران حسینی برقرار شد.

 همچنین حجت الاسلام اژدری ، مدیر کل حج و زیارت استان اصفهان عنوان کرد: به منظور اعزام امسال حجاج استان به سرزمین های وحی،از اواخر سال گذشته تاکنون روند ثبت نام ها شروع شده که  7390 نفر زائر در قالب 51 کاروان از استان اصفهان برای مراسم حج امسال ثبت نام شده اند.

وی تصریح کرد: مدیران انقلابی و تلاشگرکاوران ها از شاخصه های اداره کل حج و زیارت استان است که خدمت همه جانبه به زائران و حجاج را در راس برنامه های خود قرار داده اند، امروزه حضور یک دستیار بانو در هر کاروان حج با توجه به حجم گسترده حضور بانوان در کاوران های زیارتی از ضروریات است، همچنین تقویت تیم های پزشکی حاضر در کاروان ها با توجه به حضور افراد سالمند ثبت نامی امسال دیگر  موضوع پیش رو است.

مدیر کل حج و زیارت استان اصفهان گفت: اولین کاوران از استان اصفهان در تاریخ هشتم خرداد به سرزمین های وحی اعزام می شود.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه